• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: pH metr

#21
Miałem dwa ph metry jeden kupiony na giełdzie w Łodzi hanny i padała elektroda (wskazywał dobrze ale pomiar trwał ponad minutę) drugi kupiony a allegro bardzo podobny z all... i kłamał tds mam do dziś i jestem zadowolony. Wole testy kropelkowe
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Dzięki za odpowiedzi. A możecie coś polecić dostępne u nas? Tego jest sporo i nie wiem czy warto w to inwestować Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Ja do pomiaru Ph używam kropelkowego testu SUM. Niezawodny tani i wydajny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(09-11-2017, 10:13 AM)tatakuby napisał(a): Ja do pomiaru Ph używam kropelkowego testu SUM. Niezawodny tani i wydajny.

Co to za testy?
Ja używam zooleku i jest ok.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Mnie uczono, że trzeba sprawdzić specyfikację urządzenia. Opór wewnętrzny woltomierza w pH-metrze musi być o 4-5 rzędów większy od oporu elektrody, żeby stwierdzić z wystarczającą pewnością, że na pewno mierzy pH, bo inaczej możemy otrzymywać wyniki, które nijak mają się do tego, co chcemy zmierzyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Stałem się posiadaczem ph metru http://allegro.pl/miernik-ph-metr-tester...42483.html Wiem, że pewnie są lepsze, ale ja na razie zacznę z takim. Na pewno będzie lepszy do pomiaru niż testy ph JBL-a.
I mam pytania. Czy płyny kalibracyjne można trzymać zakręcone np w słoikach i przez jaki czas? Jak to jest z przechowywaniem phmetru między pomiarami, czyli tak z tydzień? należy go trzymać w wodzie/płynie czy może być wytarty do sucha? No i czym go wycierać, bo czytam o jakiś szmatkach filtracyjnych i o ręcznikach papierowych?
Bezradny

Pomoże ktoś?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Nikt nie pomoże? Nikt nie używa phmetrów i nie przechowuje ich?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Tego typu pHmetry nie są zbyt trwałe niestety, najlepiej żeby elektroda cały czas była zanurzona w płynie(nawet czyste RO), a w tych modelach jest ciężko o to.

Płyny do kalibracji trzymaj w czymś szczelnym, nawet moczboxy mogą być.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Ok. Dzięki za info w takim razie muszę kupić 5 pojemników na mocz.
Natomiast znalazłem info że trzeba je kalibrowac przed każdym pomiarem. Potwierdzasz to?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Nie tyle pzed każdym pomiarem lecz o kilku dniach nieużywania- pomiar zaczyna się rozjeżdżać wtedy.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości