• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [54l]West Africa - Nanochromis transvestitus

#19
Ej to nie takSmile Osoby z którymi konferuję na ten temat na PW wiedzą że nic nie ukrywam. Ustawienia, sprzęt i moje podejście do sprawy były już omawiane na forum. Przekleję to co już napisałem wątku o moim pierwszym prezentowanym tu akwarium:

"Sprzęt:
puszka: EOS 7D, szkoło: EF 100 2.8l macro, lampa: 580 ex II

Lampa stoi nad akwarium żarnikiem w dół na płycie z mlecznego plexi, wyzwalana przedbłyskiem z wbudowanej lampy w aparacie. 
Wszystko na ustawieniach manualnych: czas 1/250, przesłona f8-11 w zależności w której części akwarium znajduje się obiekt. ISO jak najniższe zwykle w przedziale 100-400.

Ostrość zwykle manualnie chyba, że rybki w jasnej części akwarium wtedy korzystam z auto z funkcją śledzenia. To chyba wszystko z technicznych aspektów.

Bardzo dużo "podpatrzyłem" w wątkach w których na forum swoje zdjęcia prezentuje jjacek - jak dla mnie mistrz[Obrazek: smile.gif]. W sieci znalazłem artykuł w przystępny sposób opisujący podstawy fotografii w akwariach adres tutaj.

No i pozostaje kwestia czasu przed szybą. Uwielbiam gapić się na moje borelki, wychodzi tego z 2 godziny dziennie[Obrazek: smile.gif] Gapię się najczęściej przez wizjer aparatu. Da się wtedy zaobserwować niewidoczne na pierwszy rzut oka szczegóły i czasem jest taki moment, że nie pozostaje nic innego jak "pstryknąć"Smile"



Dodać mogę tylko, że to co widać to efekt pracy nie tylko z aparatem ale też słusznej ilości czasu spędzanego w Photoshopie. Potwierdzić to może Soltarus, który widział nieobrobione zdjęcie do forumowego kalendarza. 
Unikam robienia zdjęć w jpg. Dzięki temu nawet w ciemnym BW mogę uzyskać w miarę wierne kolory ryb po korekcie balansu biel.

Tak jak wspomniał Novi, wynik który widzicie to przede wszystkim kwestia czasu jaki na to poświęcam i kombinowania z ustawieniami lampy, aparatu itp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
[54l]West Africa - Nanochromis transvestitus - przez MatB - 25-02-2015, 21:59 PM
RE: [54l]West Africa - Nanochromis transvestitus - przez MatB - 10-03-2015, 11:30 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości