• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [2x 300l]: Meksyk i Panama (aktualne foto s. 8)

#71
Czekam na film za tydzień - jak już wszystko barw nabierze Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
No to się pozmieniało. Trochę Tongue

Górny zbiornik wygląda obecnie tak:

   



Zamieszkuje go 8 sztuk Thorichthys socolofi, a w niedalekiej przyszłości trafi tu również podobna liczba Xiphophorus helleri Palenque Smile I może kiedyś, przy dużej dozie szczęścia również Theraps coeruleus. Ale ten ostatni pozostaje w sferze marzeń.

Do wystroju doszło parę kamieni, ubyło zieleniny, ale może uda się utrzymać wąkrotę. Na pewno od czasu do czasu będę tu wrzucał kilka liści dębu, dla samego efektu "syfku".

Niniejszym Paragwaj przemienił się w południowy Meksyk.

Dolny zbiornik wygląda tak:
   

Zamieszkuje go: 15 Cryptoheros nanoluteus (dziękuję mei Big Grin ) i 6 Astatheros rhytisma Rio Lari. Póki co nie planuję redukcji obsady. Na razie jest ideał i o pomimo agresywnie broniącej swojego terytorium pary z przodu.

Co prawda obsada jest dość spora, ale jeżeli będę miał możliwość zdobycia podrośniętych Poecilia sp. (w typie P. mexicana) to spróbuję, bo poza porą karmienia górna część słupa wody pozostaje dość pustawa.

Mam nadzieję, że do czasu jak Astatheroski wyrosą, to będę miał w zanadrzu większy zbiornik.


No i tak możecie zobaczyć jak wyglądają akwaria, z wyglądu których jestem całkiem-całkiem zadowolony Cool
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73
Ładnie, na prawdę ładnie. Bardziej przemawia do mnie górne.
Trochę szkoda Paragwaju, bardzo byłem ciekaw jak sytuacja się rozwinie. Pamiętam, że wskazywałeś na pewne niezgodności w obsadzie ale żeby tak od razu porzucić projekt;(
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
Szacun Piotrek ! Jest co obserwować Oklasky
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
Górny zbiornik jest boski. To podłoże, destrytus... ryby i roślinki uzupełniające całości- 3 razy tak!

Ale dolne Smile. Jak tak na nie patrze to trochę przypomina mi szachownice. Strasznie (!!!) symetryczne. Aż nienaturalnie symetrycznie, a szkoda, bo skały to Ty masz śliczne. Idealne kształty, rozmiary i kolor.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
(04-05-2015, 22:10 PM)MatB napisał(a): Ładnie, na prawdę ładnie. Bardziej przemawia do mnie górne.
Trochę szkoda Paragwaju, bardzo byłem ciekaw jak sytuacja się rozwinie. Pamiętam, że wskazywałeś na pewne niezgodności w obsadzie ale żeby tak od razu porzucić projekt;(
Bo on to zrobił na złość, bo miał Apisto. To taka "love-hate relation", zbytnio mu się zaczeły znowu podobac i porzucił nim miłość wybuchła na nowo. CA-bulak jeden. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#77
(04-05-2015, 22:10 PM)MatB napisał(a): Ładnie, na prawdę ładnie. Bardziej przemawia do mnie górne.
Trochę szkoda Paragwaju, bardzo byłem ciekaw jak sytuacja się rozwinie. Pamiętam, że wskazywałeś na pewne niezgodności w obsadzie ale żeby tak od razu porzucić projekt;(
No niestety, nie jakoś nie czułem tej obsady. Ale do Gymno kiedyś wrócę (sam sobie je odłowię Wink ).

(04-05-2015, 22:11 PM)jaca303 napisał(a): Szacun Piotrek ! Jest co obserwować Oklasky
Dzięki.

(04-05-2015, 22:12 PM)Pley napisał(a): Górny zbiornik jest boski. To podłoże, detrytus... ryby i roślinki uzupełniające całości- 3 razy tak!

Ale dolne Smile. Jak tak na nie patrze to trochę przypomina mi szachownice. Strasznie (!!!) symetryczne. Aż nienaturalnie symetrycznie, a szkoda, bo skały to Ty masz śliczne. Idealne kształty, rozmiary i kolor.
Wiem, że jest symetryczne, ale wygląda tak przede wszystkim z przodu. Od dawna się zbieram, żeby całe dno wyłożyć tymi kamieniami (tak jak jest w rzekach), a to na pewno zneutralizowałoby to wrażenie. Tylko żeby to mi się chciało ruszyć do składu ogrodniczego Tongue
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości