• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Ameryka Południowa] Sturisoma aureum

#11
Aureum dorosłego samca łatwo poznać po brodzie, która jest dobrze widoczna cały czas, inaczej niż u festivum samca, gdzie broda "podwaja" się w okresie godowym, a tak jest mało widoczna. A takie przepychanki do żarcia czy tez miedzy samcami to norma, taka sama jak sprawdzanie żarełka "na wstecznym" tymi wydłużonymi końcówkami płetwy ogonowej - są czuciowe i pewnie węchowo-smakowe też.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Dzis rano moje smoki mnie zaskoczyly Wink wkoncu sie dogadaly i wyklejily szybe sporymi pisankami Big Grin
Ikra jest ogromna. Samiec dzielnie broni zobaczymy co dalej. Pozniej wstawie foty leprzej jakosci narazie  tylko z telefonu.

   
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Shocked 
Faktycznie wielgachnaUsmiech
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Day II

   

Day III

   
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ładnie. Widać już zarodki, czym wyzsza temp. tym szybszy rozwój. Pewnie masz spokój w akwa jak tak prawie na widoku zlozyły? lubią też składać tam, gdzie wystepuje prąd wody
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dzis jajca juz cale czarne Smile,,, ikre zlozyly na przedniej szybie gdzie skierowany jest wylot z jednego kubla wiec jest tam dosc spory prad wody.  Postaram sie je odlowic przynajmniej pare szt. 
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ikra na szybie to wyzwanie Big Grin Jeśli chcesz odłowić maluchy to fajnie by było zamocować tam kotnik jakiś czy siatkę Smile Kiedyś miałam okazję być przy takim "odłowie" piksli sturisom, tam właśnie był zamocowany kotnik. Mam kilka fot samej ikry:


   

   

   

   
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Wow fotki super i rybska również.
mei jakim sprzętem robisz zdjęcia (korpus, obiektyw) ?
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Fotki tej ikry akurat robiłam swoim zwykłym kompaktem Canon PowerShot SX120 IS, zresztą często foty robię tym aparatem (tani, dobry, lekki Tongue ). A używam też Pentax K20 i najczęściej obiektyw makro (SMC Pentax FA-50 2.8 macro).
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Miałem kiedyś młode ale szybko strzeliły, wówczas wydawało mi się że z pokarmu przy ówczesnych skalarach  np z ochotki  choć nie widziałem by się tym aż tak najadały lub że są delikatnymi rybami. Ale teraz myślę że były poprostu z kiepskiego źródła. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości