• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium 1137 AC - drugie podejście

#21
Pomysł na tło zaczerpnąłem ze strony: http://bigcichlids.6f.sk/. W filmikach jest takie akwarium 4100l w porównaniu z którym moje to nędzna próba imitacji. Również obserwacja w terenie a dokładnie w górach. Ale wystarczy wpisać w google (grafika) np Biała albo Czarna Wisełka (Barania Góra) i pojawia się masa pięknych skalnych kompozycji które można skopiować do akwarium. Przede wszystkim miałem taki zamysł, żeby tło zajęło jak najmniej miejsca. Dlatego pomysł, żeby przypominało dość płaską, spękaną skalną ścianę. Przy dnie steropian jest najcieńszy - ok 2cm. Im wyżej tym jest grubiej (co daje fajny światłocień) ale w moim przypadku nie więcej niż 10cm. Praktycznie tylko w 2 miejscach skały są większe i wychodzą pionowo do przodu potęgując wrażenie 3D całości. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
A czy to by było biotopowo gdyby do obsady:   Astatheros nourissati, Thorichthys meeki, Paratheraps melanurus zamiast nourissati dołączyć ex Cichlasoma bocourti? Czy bocourti występuje np w rzece Usumacinta czy tylko w jeziorze Izabal?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Usumacinta to inne dorzecze niż to, do którego należy j. Izabal (ono należy do rzeki Polochic, która wpada do zatoki Honduraskiej, a nie Meksykańskiej), więc zbiorowisko gatunków jest tam inne. Podejrzewam, że ryby jak najbardziej by się dogadywały, ale wówczas będziesz miał dwa gatunki "krówek", a w pierwszym wariancie miałbyś większą różnorodność zachowań.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
koncowy efekt wyszedł niesamowicie a to zdjęcie w którym siedzisz w akwarium i cos sobie tam skrobiesz to rewelacja. moze kiedys i ja tak bede siedział Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
A czy ktoś ma maże jakąś wiedzę na temat P.melanurus i jego odmian a dokładnie chodzi mi o tą z Rio Sarstun w Gwatemali? 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Solti do tablicy Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Zbiornik genialny, ślicznie to światełko tam świeci :-)
Faktycznie, przychylę się do opinii kolegów że ten "krzyż" można jakoś inaczej..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
P. melanurus to tak na prawdę synspilum. "Melanurus" może wprowadzać w błąd z racji tego że zmieniła się systematyka. Gatunki melanurus i synspilum zostały połączone w jeden - jako że melanurus była pierwszym z opisanych ww. gat. to zgodnie z zasadą łączenia wszystkie następne zostały doczepione właśnie do niego. Stwarza to teraz mylne pojęcie, że wspomniana przez Ciebie melanurus Rio Sartsun jest jakąś formą znanej wszystkim (zainteresowanym) pomarańczowej melanury pochodzącej z Lago Peten.
Rio Sartsun to piękna kolorystycznie odmiana. Do sprowadzenia jej namówiłem Stafe po tym jak przez przypadek doczytałem na angielskim forum, że ta którą oferuje Don Conkel pod swoją handlową nazwą ''yellow melanurus''... to właśnie ta Tongue Sam o niej marzyłem - mam 6 sztuk. Wg mnie jest to najpiękniejsza odmiana barwna obok tej pochodzącej z Rio Grijalva. Poniżej zamieszczam zdjęcia młodych osobników i tego co z nich później wyrosło - autorstwa Lee Nuttalla.


Załączone pliki Miniatury
               
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Smile 
Dzięki soltarus za szybką i konkretną odpowiedź  - namówiłeś mnie !!!Smile


Załączone pliki Miniatury
                       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Foty robiłeś przy HQI samym czy w innej konfiguracji?
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości