• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 860lt Ameryka Południowa, ziemiojady+przyssawki

#31
No prawie wszystko się  zgadza.Prawie bo na codzień oświetlenie pracuje z mocą 30% tego co na zdjeciach. Specjalnie odkrecam lampe żeby wychodziły ładniejsze zdjecia. Ziemki trochę prosiaki to fakt ale karmie raz dziennie glownie tonace hikari,krewetki,kry,artemia.Woda bywała u mnie bardziej herbaciana ale przy cotygodniowych podmiankach jakies 200 lt z mojego lenistwa 
szybko wyblakła. Co do parametrow tu się moge bronić amoniak zawsze 0, no2 zawsze 0, no3 przy cotygodniowych podmianach i roslinach nigdy sie nie wychyla. Poza tym mam też dużo szczęscia bo mój kranowit jest ekstremalnie miekki i o odczynie ph 6.5 mysle,że to dzieki temu że ujecie wodypitnej dla miejscowości w ktòrej mieszkam (900 m n p m) jest wysoko w gesto zarośnietych iglakami gorach
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Wszystko jasne, oczywiście to tylko moje zdanie ale wolałbym oglądać szkło przy normalnym codziennym oświetleniu a nie podkręconym. Przy ciemniejszym ryba wyglądałaby bardziej naturalnie i robi się klimat. Spróbuj może dać jakieś zdjęcie dla przykładu.
Chyba jest lepiej karmić mniejszymi porcjami a częściej niż raz dziennie i więcej. Zapewne przy częstszym karmieniu mniejszymi porcjami jest lepszy metabolizm i ryba nie gromadzi "na zapas". Sam mam z tym problem jak nie mam czasu.
Co do kolorku, to wrzucenie kilkunastu szyszek nie zajmuje aż tyle czasu.
PH to tylko zazdrościćSmile
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Z szyszkami probowalem już różnych technik, do akwarium nie wrzucam z tego samego powodu dla ktorego znalazł się tam żwir mianowicie przy takiej ilosci drewnojadow system filtracyjny mam tak skonfigurowany,że zamiata wszystko pod komin i szyszki po chwili zapychaja mi kratke na wlocie komina. Żwiru nasypałem dosłownie troszkę( ok 5 kg na 120 kg piechu co widac dobrze na filmiku) powod taki sam po kilku tygodzniach cała chołda piachu z przeciwnego konca akwarium lądowała przy kominie i zostawała goła szyba więc nasypałem na wierzch cienką warstwę żwirku w felerne miejsce i jak narazie jest dobrze.A co do kolorku to bedę coś działał w tym kierunku ponieważ mam nowe oświetlenie o którym już wspominałem( doczeka się osobnego tematu) które dodatkowo uwydatni piekną barwę herbacianą z której po części zrezygnowałem z powodu oświetlenia mianowicie przy żarniku hqi150w 6500k zabarwiona woda wyglądała na żółtą jak ściek a nie piękną herbatkę. Tak na marginesie kranowę mam o twardosciach gh-3, kh 1.5
Następna porcja zdjęć będzie już bez machlojek czyli jak na codzieńZawstydzony
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Z kolorkiem i szyszkami możesz po prostu wziąć solidną garść szyszek, zalać wrzątkiem w kubku i jak całość wystygnie powoli wlać tylko napar Smile Bez dawania już samych szyszek.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Mei, czemu bez szyszek?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Dlatego, że kolega napisał że mu szyszki filtracja wciąga i dlatego ich wrzucać nie może. Czytajmy poprzednie posty przynajmniej Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Też tak robię, tylko wywar-szyszki rozpadają się i jest syfka za dużo.
Tak przy okazji odnośnie karmienia zbrojników ogórkiem i cukinią- na pewno nie z marketów poza sezonem (w sezonie w zasadzie można, ale lepiej unikać). Najlepiej z własnego ogrodu lub sprawdzonego. Ja niestety kilka razy ten błąd popełniłem-ostatni ogórek a Auchan ( po jednej nocy w akwa już był ogórek taki galaretowaty) ... i 4 L134 padły / dorosłe, z 10letnie.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Co do szyszek - bierzesz pończochę żony, kochanki albo koleżanki, ładujesz tam kilka garści szyszek, zawiązujesz i siup do komory sumpa. Woda będzie herbaciana a syfu zero, można wtedy tez łatwo kontrolować moc herbatki.
P.S. Kup od razu jakieś czekoladki bo pończocha raczej nie nada się do ponownego użytku w swoim pierwotnym przeznaczeniuSmile
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Wczoraj wieczorem obsada powiększyła się o parę ryb które należą do pierwszych z listy moich ulubionych gatunków.Są to młode osobniki Crenicichla Marmorata około 12-15cm. Rybki wpuszczone wczoraj po aklimatyzacji narazie wygląda, że są w świetnej kondycji. Pochodzą z odłowu.W krotce oczywiście zdjęcia, na razie jeszcze są nieco skryte i światło bardzo przytłumione w celu lepszej pełnej aklimatyzacji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Tylko teraz dobrze karm marmoladki żeby nie zjadły Ci którychś mniejszych osobników ziemiojadów Big Grin Gratulacje!
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości