• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ivanacara adoketa

Cześć wszystkim.
Tytułowe rybki pływają w grupie 6 szt. W 200l b/w.
Woda czyste RO.
Są cudne, mam je od tygodnia ale nie mogę się na nie napatrzeć.
Szukałem ich od roku, aż w końcu się udało. SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
Jedne z najrzadszych rybek w Polsce i są moje.Big Grin


   
   
   
   
   

Karmione solowcem i granulatem JBL Novo Bits for Discus.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mam parę i tez je uwielbiam. Niesamowicie inteligentne ryby. Czy chcesz przenieść wątek do prezentacji akwariów?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Oj tak są naprawdę bardzo inteligentne. Czekam aż się zaaklimatyzują i w przyszłym miesiącu zrobię poważne zmiany w zbiorniku. Dokupę korzenie liście i kamienie. Niestety szafkę mam pod 240 l na wymiar ale planuję ją zmienić i dać im 400 l ale to w przyszłości. Może niedalekiej. ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bardzo fajny baniak. Jak tylko możesz dać im większy zbiornik to koniecznie zrób. Ja próbowałem moje połączyć z neonami w 160L i tyle, że uratowałem 3 od pewnej śmierci. Samce są niezłymi patolami Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
@piotrK jak widzisz szansę na połączenie ich z Laetacara w 240l? Jest sens próbować czy szkoda czas marnować?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W dużym akwarium połączenie pod względem charakteru z większymi Laetacara czy Nannacara miałoby prawo wyjść, ale Ivanacara preferują znacznie bardziej kwaśną wodę od innych akarek.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
@Kuba połączenie tak, ale myślę że od 150 cm wzwyż.

@Papja zależy czy ktoś je chce rozmnożyć. Mam wrażenie, że adokety mają bardzo niskie wymagania co do chowu, ale do rozmnażania za to bardzo wysokie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(20-02-2021, 11:58 AM)Papja napisał(a): W dużym akwarium połączenie pod względem charakteru z większymi Laetacara czy Nannacara miałoby prawo wyjść, ale Ivanacara preferują znacznie bardziej kwaśną wodę od innych akarek.
Czyli tak jak myślałem, parametry wody nie podejdą. Szukam czegoś do 240 bo poza parą Alfa Laetacar nie widzę innych ryb w zbiorniku

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Co do parametrów wody nie muszą mieć bardzo niskiego pH. Przez dwa dni pływały u mnie w wodzie gdzie pH wynosiło 6.5 teraz jest już 5.8 a będzie jeszcze niższe. Chce zejść do 5.5. co do mojej obsady razem z nimi pływają cytrynki oraz razbora klinowa. Jak do tej pory żadna nie zginęła. Ale wiem że te ryby to urodzeni zabójcy. Więc tylko czekam aż zacznie się rzeź niewiniątek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Moi staruszkowie  Shy  Ciężko zrobić im zdjęcia, które oddawałyby większość ich urody.

   
   
   
   
P. scalare "Rio Momon"
L. araguaiae
N. aureocephalus "Rio Armontabo"
I. adoketa
[-] Post Grzechu97 otrzymał 6 Lubię to od:
  • Arlekin, filas, Goran, Papja, piotrK, Ruki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości