• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cichlidae.pl Team!

#1
Chciałem ogłosić, że niedawno został powołana specjalna komisja ds... Nie, to brzmi za bardzo jak w naszej polityce Smile Jeszcze raz.

Wspólnie z pomysłodawcami - Łukaszem (Ruki), Piotrem (piotrK) i moderatorami (Kuba (qbsztyk1), Krzysiek (Sendog)) stworzyliśmy grupę o nazwie Cichlidae.pl Team, która zajmować się będzie wszelkimi sprawami organizacyjnymi związanymi z naszym forum. Jest to super sprawa dla mnie, ponieważ odciąży mnie to sporo, a jak już pewnie wielu z was zauważyło nie należę do osób dysponujących wielką ilością wolnego czasu, a jak najbardziej należę za to do tzw. leni Smile Myślę, że oprócz mnie, bardzo zyska na tym również nasze forum, ponieważ osoby wymienione powyżej odznaczają się naprawdę ogromnym zapałem i zaangażowaniem w ideę popularyzowania i szerzenia wiedzy na temat pielęgnic.

Grupa ta będzie mogła być (już nawet została!) rozszerzana o nowych użytkowników, którzy wyróżnią się kreatywnością i ciekawymi pomysłami oraz oczywiście chęcią pomocy - zarówno na forum jak i "w terenie".

Pierwszym z zwerbowanych do nowej ekipy został Darek (dator), który dołączywszy do forum stosunkowo niedawno, wniósł swoją obecnością już bardzo wiele. Nie będę wymieniał, bo każdy kto czyta forum, wie o czym nawijam Smile

Na razie członkowie Cichlidae.pl Team nie wyróżniają się niczym na forum - nie mają żadnej specjalnie widocznej rangi, odznaki, czy koloru (ale pewnie niebawem coś wymyślę Smile ), ale mają za to specjalne uprawnienia (mowa o założycielach grupy) i specjalne podforum, niewidoczne dla reszty, gdzie będą toczyły się dyskusje, plany i potajemne knowania ekipy Smile

O wynikach tych działań, podjętych decyzjach i wszelkich istotnych zamierzeniach, będziecie dowiadywać się w tym dziale.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witam ! Jestem tutaj zupelnie nowy wiec z pewnoscia zadam moze glupie pytanie ,ale gdzie wlasciwie mozna cos wiecej przeczytac o Was.. o przepraszam o Nas kto to zorganizowal ,jak to dziala itp.Poza regulaminem forum tej tutaj informacji nie moge jakos znalezc niczego wiecej?
Z nowymi zawsze klopoty...Sad
Pozdrawiam Jacek
Ps z tego co widze jest to bardzo bardzo fajne forum.......
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Hmm, rzeczywiście masz rację Jacku Smile Nigdy nie napisałem tzw. kilku słów wstępu, nie stworzyliśmy opisu naszego forum, naszej ekipy, nie określiliśmy celów i założeń. Ale chyba nigdy nie było to konieczne, bo to tak naprawdę nie ja, tylko kolejni nowi użytkownicy nadawali kształt temu forum i kreowali bieg wydarzeń. Ja tylko stworzyłem forum od strony technicznej - wykupiłem serwer i domenę, nadałem nazwę, wgrałem grafikę i kilka podstawowych działów i tyle. Podejrzewałem, że nie będzie zbyt wielu chętnych do dyskusji. Jakiś czas później pojawiło się tu kilku pierwszych maniaków... no i się zaczęło! Smile Od tego momentu nie mogłem już nadążyć z wcielaniem w życie kolejnych sugestii, pomysłów i propozycji Big Grin I tak jest do dziś Wink

Dlatego ciężko określić słownie, jakim tworem jesteśmy, gdyż cały czas ewoluujemy.

Cel za to jest jeden i jest jasno określony - popularyzacja pielęgnic w Polsce Smile A jak to się mówi, cel uświęca środki Big Grin

Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
To swietnie...juz dawno to zauwazylem ze najciekawsze sa takie fora gdzie jest jeden zalozyciel lub kilku pasionatow trzymajacych calos w "ryzach". Dopoki ich samych kreci ,cieszy to fora kwitna i sa kreatywne .Wiecej pytan nie mam zatem korzystam z okazji i nie zwalniam tempa .. Smile
A moze 1 ...nie wiem ...czy nadal sam ponosisz koszty utrzymania tej strony i jak to jest teraz rozwiazane? ...
Pozdrawiam Jacek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wygląda to tak, że serwer wykupiłem na 2 lata z góry. Co łatwo jednak zauważyć, nie należy on do najszybszych i najstabilniejszych, więc trwają aktualnie obrady nad tym jak usprawnić działanie forum. Okazuje się jednak, że grono pielęgnicomaniaków jest tak fanatycznie oddane temu hobby, że deklarowane już były dobrowolne składki na wykupienie lepszego serwera, jednak ja byłbym najbardziej usatysfakcjonowany, gdyby forum nie uszczuplało portfeli naszych użytkowników z tego, co mogli by przeznaczyć na ryby Wink dlatego chciałbym w niedługim czasie znaleźć jakichś sponsorów. Nie wykluczam jednak konieczności zorganizowania akcji składek, żeby przesiąść się na lepszy serwer, bo bez niego sponsorów łatwo nie znajdziemy, jeśli strona będzie padać co jakiś czas.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Czekam na sygnal z..centrali...chetnie wezne udzial w akcji "skladka".. Smile

pozdrawiam Jacek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jacku jesteś tu zaledwie parę chwil i już w gotowości, by nas wspomagać - akwaryści to jednak wspaniali ludzie Smile Jeśli dojdzie do konieczności zbierania funduszy, to na pewno poinformujemy. Dzięki!
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości