• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: jaki filtr do 375 l

#1
Jaki proponujecie drugi filtr do 375 l JBL CRISTALPROFI GREENLINE e1501 czy Tetra EX 1200 plus.Proszę o wasze opinie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Mam JBLa w 450L i śmiga już dobre 4 lata jak na razie bez awaryjnie, i jest cichy  Wink na temat Tetry brak mi doświadczenia 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ja ze swojego JBL-a (a mam go już ponad 7 lat) jestem bardzo zadowolony
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja mam jbl e 1500 w 375l i śmiga dobrze aż muszę go przykręcaćSmile Dla odmiany miałem też tetre ex 700 i uważam, że jbl jest o niebo lepszy...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Mam Tetre ex 1200 w 375l o czerwca 2014. Skusiła mnie 4 letnia gwarancja. W listopadze doszło do rozszczelnienia. Na szczęście szybko zauważyłem wyciek i nie narobiłem bałaganu. Fakturę zakupu gdzieś sprzeniewierzyłem :/ . Myślałem, że to uszczelka pod głowica. Zakupiłem nową, posmarowałem załączonym olejem sylikonowym, niestety ciekło nadal. Okazało się, że cieknie z głowicy. Posmarowałem więc głowicę na łączeniach plastiku olejem sylikonowym i filtr jest szczelny. Nie mam już jednak do niego zaufania, asekuracyjnie kubeł stoi w misce.
Co do samego filtra to dużym plusem jest bardzo cicha praca, niesłabnąca duża wydajność i skuteczność filtracji.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jeśli już kubeł to JBL, zwłaszcza wersja z nowym koszem.
Musi być kubełek? Huh
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja mam juz od wielu lat Eheim-y i sa niezawodne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie znam tetry ale mam w 375L JBL e1500 i jest super, cicha praca i szybkie czyszczenie. JBL chyba bardziej rozpowszechniony jest.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(04-02-2015, 22:04 PM)Ryszard Ff napisał(a): Ja mam juz od wielu lat Eheim-y i sa niezawodne.
Owszem są niezawodne ale jeśli chodzi o nowy sprzęt to dość mocno drogie. Ja miałem i JBL-a i Tetre i z czystym sumieniem mogę polecić Jbl. Tetra jest niezła ale bardzo problematyczna jeśli chodzi o uszczelnienie gdy przyjdzie czas wyczyszczenia wkładuSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Moze i sa drozsze , ale placisz raz na dlugie lata . Ja mam Eheim 2224 , ktory u mnie pracuje juz 19 lat
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości