• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [455] SA Wild

#1
Szkiełko: 165x60x46 szkło 10 mm
Filtracja: HMF na całej szerokości zasilany 2 x komin TLH
Ogrzewanie: Jager 300W
Oświetlenie: taśma led na diodach 5050 barwa biała zimna ; belka 2 x T8 36W
Podłoże: piasek Sobex
Dekoracje: korzenie, otoczaki, szyszki olchy, liście dębu i buku

Flora:
Echinodorus Bleheri
Ceratophyllum demersum
Vallisneria
Egeria densa

Fauna:
planowana
8 x Laetacra dorsigera WF
8 x Copella arnoldi WF
30 x Carnegiella strigata WF
15 x Corydoras pygmaeus WF
15 x Corydoras habrosus

Jeszcze będą zmiany lecz na tą chwilę wygląda to tak:
   

CDN...
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja bym wrzucił 2 razy tyle jednego gatunku Kirysków, a z drugiego bym zrezygnował Smile.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Już mi sie podoba, fajna głębia sie zrobiła. Będziesz tu wode barwił,czy bedzie to CW?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(03-02-2015, 22:50 PM)Pley napisał(a): Ja bym wrzucił 2 razy tyle jednego gatunku Kirysków, a z drugiego bym zrezygnował Smile.

A widzisz kiryski takie bo:
pigmeje dużą część czasu spędzają w toni i bardzo fajnie wygląda stadko 15 szt małych kirysków poruszających się razem.
Natomiast habrosusy jak większość z reguły żyją przy dnie.

Zamysł mam taki aby baniak żył cały i jednocześnie żeby poszczególne gatunki nie wchodziły sobie w drogę, a wszystkie wymienione należą do spokojnych nawet w trakcie tarła nie są przesadnymi agresorami.

(03-02-2015, 23:00 PM)Zimna Zośka napisał(a): Już mi sie podoba, fajna głębia sie zrobiła. Będziesz tu wode barwił,czy bedzie to CW?

To biotop Laetacara dorsigera więc nie będzie mocnej kawy, raczej lekka herbatka.
Dlatego napisałem, że będą zmiany - teraz jest za ciemno ale to z podmiany na podmianę będzie się zmieniać, za to dojdzie więcej drobnych gratów na dno.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
obiecująco to wygląda
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Powiadają że ... gdyby nie Stig ... Massacra jeszcze by czekał na baniak Figielek

Fajna obsada , ciekawi mnie jaki układ ci wyjdzie Laetacra dorsigera i jakie duże dostaniesz.
Rozjaśniaj wodę rozjaśniaj ... jak przyjadę żeby było coś widać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(04-02-2015, 15:39 PM)tatakuby napisał(a): Powiadają że ... gdyby nie Stig ... Massacra jeszcze by czekał na baniak Figielek

Fajna obsada , ciekawi mnie jaki układ ci wyjdzie Laetacra dorsigera i jakie duże dostaniesz.
Rozjaśniaj wodę rozjaśniaj ... jak przyjadę żeby było coś widać.

Łojciec ale Ty masz dziuryPaluszkiem
Laetacara dorsigera od Bożego narodzenia pływa już w fishroomie tylko w tymczasowym baniaku ale reszta obsady jeszcze nie dojechała i mam nadzieję, że bez problemów dotrze w przyszłym tyg.

Takie spostrzeżenie moje przy róznego rodzaju zawirowaniach i np opóźnieniu szklarza. To mam teraz odpalonych 9 baniaków i prawie wszystkie ze zbliżonymi parametrami co daje możliwości zarybiania nowozalanego baniaka niemalże odrazu jak do tego jeszcze dodać, że w prawie każdym jest po min dwa filtry to juz bajka Smile.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A zdradzisz od kogo takie WF do Ciebie przyjadą?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(03-02-2015, 23:03 PM)massacra napisał(a): A widzisz kiryski takie bo:
pigmeje dużą część czasu spędzają w toni i bardzo fajnie wygląda stadko 15 szt małych kirysków poruszających się razem.
Natomiast habrosusy jak większość z reguły żyją przy dnie.

Czy ja wiem czy habrosusy trzymają się przy dnie?
U mnie pływają po całym zbiorniku a gdy zgaśnie światło to jak otoski urządzają sobie gonitwy po szybie.

Druga sprawa, że te 30 knypków w tak dużym zbiorniku to rzadko będziesz widywał.
[Obrazek: Beztytulu_qxannhp.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dzisiaj była podmiana i nieco jaśniej się zrobiło i główni lokatorzy już pływają. Cieszy mnie fakt, że po wpuszczeniu wiśniówek do tego baniaka od razu dostały kolorów i zaczęły się nieco ganiać. W przejściowym baniaku były blade jak piasek, który tam był wysypany.
   
   
   

Tutaj widać przedsmak ich możliwości ubarwienia :-)
   

I baniak w całości:
   
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości