• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 12l co tu stworzyć?

#1
Witam Serdecznie, posiadam oto takie szkiełko jak na załączonych zdjęciach. Stoi zalane już jakiś czas ale mam brak koncepcji co w nim stworzyć.
Co wy radźcie, co myślicie?


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bez wymiarów zbiornika można sobie gdybać...

Przy takim podłożu nie dawałbym nic. Możesz dać piach i wtedy się pomyśli.

Jaką masz wodę?
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
PH 7,5
Wymiary 30x20x20h
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dwa żarłacze białe Big Grin

Przecież nic oprócz krewetek tam nie zmieścisz, no może stadko microrazbory galaxy nie będzie narzekało na brak miejsca (ale to tylko może)
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Domyślam się, że nic prócz krewetek nie wejdzie ale też liczę na sugestie odnośnie jakiejś zmiany aranżacji. A takie stadko galaxy to ile niby ? choć jestem bardziej za krewetkami
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Stadko to zazwyczaj 6+ czyli 8 - 10 maks i to raczej żeby był ruch w akwarium bo krewetki ci tego nie zapewnią. Jeśli chodzi o aranż to na tył i boki jakieś miękkie roślinki typu Kabomba czy Limnophila Aquatica. Nie wiem co to za podłoże ale wydaje mi się że będzie problem z obniżeniem ph a przy wspomnianej obsadzie będzie to konieczne. Możesz do wystroju użyć Lignitu - zawiera dużo substancji humusowych (wpływa na obniżenie ph) i z powodzeniem może służyć do obsadzenia na nim mchów czy gałęzatki (duże kawałki Lignitu), a także jako podłoże dla krewetek (w postaci pokruszonej o granulacji zbliżonej do żwirku akwarystycznego). Reszta to już inwencja twórcza Smile
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(26-01-2015, 21:29 PM)Qbek napisał(a): Dwa żarłacze białe Big Grin

Przecież nic oprócz krewetek tam nie zmieścisz, no może stadko microrazbory galaxy nie będzie narzekało na brak miejsca (ale to tylko może)

Stadko czego?
[Obrazek: Beztytulu_qxannhp.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tu sie nie zmieści nawet Danio margaritatus a już tym bardziej Microrasbora galaxy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Cytat:Stadko czego? 


Cytat:Tu sie nie zmieści nawet Danio margaritatus a już tym bardziej Microrasbora galaxy

microrazbora galaxy - danio margaritatus - danio perłowy - pod takimi nazwami występuje ta ryba. Faktem jest że wymaga minimum 30 litrowego akwarium, więc mój błąd, ale pisałem na szybko bez sprawdzenia informacji Smile
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ta ryba de facto wymaga 60-80 cm długości akwarium do pływania. :/
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości