• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tanganicodus irsacae

#1
Tanganikodus irsacae Moba (tarło)
[Obrazek: 8438ddeb8282833amed.jpg]
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bernard jak Ci się wydaje, jak te ryby czuły by się w akwarium same? Czy agresja między partnerami mogłaby być wtedy zbyt duża? Obiło mi się też o uszy, że Eretmodini żyją w większych grupach, ale czy to się tyczy również Tanganicodusów, to nie wiem, musiałbym doczytać.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wydaje mi się, że mogłoby to zadziałać. U siebie miałem 2 pary i samce praktycznie nie zwracały na siebie uwagi, a pomiędzy partnerami nie było żadnej agresji. Oczywiście (jak zawsze) wiele zależy od temperamentu konkretnego samca.
Myślę jednak, że takie akwarium mogłoby być nieco "smutne" - te ryby są mało ruchliwe, dużo czasu spędzają siedząc na kamieniach, czy pod nimi. Jeśli już próbowałbym z większą grupką w akwarium jednogatunkowym.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Pewnie masz rację. Myślałem, że są nieco bardziej ruchliwe Smile Jestem ciekaw jaką cyrkulację trzeba by zastosować, żeby odzwierciedlić tym rybom ruch wody w przybrzeżnych strefach Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(17-05-2011, 18:43 PM)Topielec napisał(a): Pewnie masz rację. Myślałem, że są nieco bardziej ruchliwe Smile Jestem ciekaw jaką cyrkulację trzeba by zastosować, żeby odzwierciedlić tym rybom ruch wody w przybrzeżnych strefach Smile
cyrkulator np. z JVP lub mocny wew. - resun B-2000 np. lub Atman 203 Big GrinBig Grin

Bernardzie : jaką masz filtrację w akwa z nimi? co tam jeszcze pływa/pływało ?
[Obrazek: kpfabaner.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(18-05-2011, 05:06 AM)Pawlosma napisał(a): Bernardzie : jaką masz filtrację w akwa z nimi? co tam jeszcze pływa/pływało ?

Razem z nimi były N. Brevis, Eretmodus, Cyathopharynx, Enantiopus i Ophtalmotilapia - o ile dobrze pamiętam Smile

Filtracja to dwa kubełki: Eheim 2026 i 2028 + PH 402 lub 802.

[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A tu moje Tanganikodus irsacae

           
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Naprawde super ryby! Bardzo ciekawy gatunek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dorzucę sie to tego postu z moimi Tanganikodus irsacae ikola, wczoraj rybcie wpłynęły do akwarium w ilości 4szt ( ryby WF z TanMal). Zauważyłem ze jest jedna dobrana parę ( samczyk z samiczka pływają razem i zajęli juz sobie terytorium koło kamienia po prawej stronie akwarium, druga parka narazie nie pływa razem ale jak patrzyłem jest tez samiczka z samcem wiec może kiedyś sie uda im dobrać, narazie pierwsza parka gania te drugie. Tropheusy i nie przeszkadzają wiec jest ok, tanganikodusy maja ok 7cm. Jestem ciekawy ile będą potrzebowały żeby coś pokombinować z młodymi. Jak narazie jedzą wszystko co im dam czyli spiruline OSI, tabletki i mrożony szpinak.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości