• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca acuticeps - tarło

#81
Witam, po pewnym krytycznym okresie , teraz maluchy rosną jak szalone. Jakbym miał czas karmić je kilka razy dziennie, to przyrosty były by pewnie jeszcze większe.. Największa szt. ma ok 1.2 cm i już widać kropki Smile Niestety zostało ich tylko 7 szt. Dwie padły jak zacząłem podawać artemię - to zawsze jest krytyczny moment. Zobaczymy co dalej.
Małe są bardzo płochliwe ale wszędzie ich pełno.
Zdjęcia z dzisiaj ..
   
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
Przy tej wielkości wyglądają jak Biotoecus! O maj gat
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
Dobrze, że chociaż siedem.
Według mnie, moim zdaniem, jeśli wolno mi wyrazić swoją opinię to są to najładniejsze satany.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
Podaj im bannana wormsy to będą rosły jak na drożdżachSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
Witam, maluchy mają się dobrze , dwa największe mają już ok. 3 cm, pozostałe 4 są mniejsze. Pływają same w 90 L i wcinają wszystko co im daję. Rodzicom jednak zamarzyło się więcej potomstwa i jakiś tydzień temu samica złożyła ikrę. Poniżej filmik z rodzinnego spaceru Smile 
Młodych jest całe mnóstwo, część odessałem i już wcinają pantofelki, postaram się teraz odchować ich więcej ..
Pozdrawiam!

Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
Widok zaiste niecodzienny... Ciekawe ilu osobom udało się do tej pory odchować jakiekolwiek acuticepsy, ale zapewnie bardzo nielicznym. Nie pozostaje nic innego jak pogratulować i z mojej strony pogratulować uporu Smile

Jakie mają teraz parametry?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#87
Są piękne i wyglądają groźnie. W pełni zasługują na miejsce na "grzędzie Szatana".
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#88
Gratulacje Marcin. Piękny widok!
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#89
Cześć Marcin, co tam u moich ulubionych twoich szatanów?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#90
Witam, 
 ostatecznie przetrwało 6 szt.  Mam je w 90 L akwarium i żyją sobie ładnie.
Jednak 2 szt. ciągle są malutkie - pewnie odbijają się na nich braki we wczesnej fazie wzrostu. pozostałe szt. mają się dobrze. 
Zamierzam przenieść je do rodziców które ciągle są w 625L ale jeszcze poczekam. Do dużego akwarium doszło 8 szt. Satanoperca jurupari z Peru ( kupione rok temu ) są jeszcze młodziutkie ale to wystarczyło aby S.acuticeps przestały się wycierać. Za duży tłok.  Czekam więc jak będę miał akwarium dla tych S.jurupari i wówczas je tam przeniosę. Zrobi się miejsce dla młodych S.acuticeps i będę miał stadko 10 szt. wraz z rodzicami.
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości