• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca acuticeps - tarło

#61
Powinniście z Papją sprzedawać wodę ze swoich akwariów jako stymulator tarła! Big Grin Gratki. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Pięknie, pięknie. Ile teraz mają cm? Nadal wyglądają na dość małe.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
Normalnie baby boom Wink gratuluje Marcinie Wink
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Witam, samiec ma ok 10-11 cm samica jest mniejsza ( 7cm ? )

Co do samej parki to powiem szczerze , tak pięknych obrazków nie widziałem od dawna, Para zajeła dosyć spore terytorium . Około 1m x 40cm i wykopała rów na prawie całej długości. W centrum rowu, na dnie leży długi kawałek gałęzi. Wzajemnie wzorowo, jak do tej pory , opiekują się larwami które kręcą się i odpływają we wszystkie strony.. Na razie nie ingerowałem w wychów i nie zabierałem im młodych, poczekam aż będą swobodnie pływały i wówczas zobaczę czy będę w stanie karmić je pierwotniakami w akwarium ogólnym. Ale w razie czego osobne małe akwarium mam gotowe. Wyobrażam sobie ,że takei obrazki widział bym w naturze, parka w pięknych barwach , cały czas odgania ciekawskie ryby, kopie w piachu i delikatnie wyłapuje te z larw które odpłyneły za daleko. Miejsca mają sporo więc nie są zbytnio zestresowane i można spokojnie podpatrywać ich zachowania. Ciekawa do obserwacji jest zmiana ról przy pilnowaniu młodych, rodzice rzadko są razem w jednym miejscu, zmieniają się co jakiś czas a jak samiec za długo zwleka z obroną terytorium, samica "pogania" go pyskiem ...Smile


   
   

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Małe ryby w dużym akwarium - to jest to Okok Widok na żywo musi być niesamowity.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Pięknie wyglądają Heart
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Witam, mały update .. 

Wychów narybku u S.acuticeps to nie lada sztuka... Powiem szczerze, łatwiej mi idzie z narybkiem sumatrzaków który jest porównywalnie mały.  W przypadku parosphromenusów udało mi się wychowywać 10 na 10 młodych bez zadnych strat. U acuticepsów nie idzie tak dobrze. Zostało mi 9 szt. młodych które bez problemu jedzą już nicienie mikro i zaraz pewnie przejdą na artemię, uważam to za mój osobisty sukces.  Młode są niesamowicie wrażliwe na jakość wody, wielkość pokarmu, temperaturę itp... mają bardzo małe brzuszki i  dlatego musiałem karmić je naprawdę często.
Na szczęście dla mnie okres swojej dużej wrażliwości mają już chyba za sobą , ponieważ te 9 szt pływa już tak sobie od 1.5 tygodnia.
Zobaczymy co dalej ale mam nadzieję ze będzie dobrze.
Pozdrawiam!

   
Pierwsze dni po rozpoczęciu samodzielnego jedzenia..

   
A tu fotka z dzisiaj ...
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Czy karmiłeś je poczatkowo pierwotniakami ?  

Do pozyskania pierwotniaków stosujesz preparaty typu protogen, skórki z banana a może masz jeszcze inną metodę.
Czy mógłbyś też opisać samą technikę podawania pierwotniaków narybkowi. 
Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
Najlepszym sposobem było by pewnie odchowywanie w "syfie"...Mysl
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Witam, jako pierwszy pokarm stosowałem pierwotniaki. Jeszcze kilka lat temu hodowałem je na skórce od banana ale podczas pierwszego spotkania Parosphromenus project ( 3 lata temu) byłem w "stacji hodowlanej" jednego z uczestników i tam podczas oglądania jego hodowli pokarmów natknąłem się na słoiki z pierwotniakami gigantami Smile Były spokojnie widoczne gołym okiem , mogłem prawie dojrzeć ich pyszczki Smile
Wówczas wiedziałem , dlaczego tak łatwo przychodził mu wychów młodych sumatrzaków..Smile Wziąłem od niego mały słoiczek i od tej pory mam je u siebie. Ciągle zaczynam ich hodowlę od skórki banana ale jak woda zmętnieje , dolewam trochę wody ze starej hodowli i po kilku dniach są ich tysiące... Oczywiście nie zawsze idzie tak łatwo i czasami nie chcą się mnożyć, ale dlatego trzeba próbować i kombinować. Co tydzień kropla mleka do każdego słoika i gotowe.. 
Z podawaniem pierwotniaków mam problem, sumatrzaki znosiły duże stężenie wody z pierwotniakami którą węzykiem rozlewałem po akwarium z narybkiem, Co dziennie najpierw podmianka a później wlewałem wężykiem wodę z pierwotniakami. Ale satanoperki były za wrażliwe, i muszę wymyslić inny sposób. Spróbuję z butelką z szyjką i sposobem na korek z waty .. Zobaczymy...
Protogen kupiłem kiedyś i nawet używałem , ale bez super rezultatów.

Co do odchowania w "syfie" to właśnie tak próbowałem. Przygotowałem akwa dla narybku satanoperek w ten sposób, że tydzień przed wlałem tam wodę z akwa ogólnego i dodałem  kilka wiązek suchych liści bambusa z ogrodu. Usycha on na zimę i dodaję liście do akwariów z sumatrzakami. Dzięki temu w akwarium z narybkiem pojawiło się mnóstwo malutkich oczlików i teraz rybki mają co jeść.  Chciałem też aby na pierwszym etapie rybki miały pod dostatkiem pierwotnaków ale myślę że to był błąd. Następnym razem, przygotuję akwa bardziej sterylne i będę podawał pierwotniaki z czystą wodą...
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości