• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca acuticeps - tarło

#11
Marcinie gratulacje jeszcze raz! Pamiętam jak Marcin był u mnie po ryby i snuł plany. A tu wpuszczę S. acuticeps do nich dodam Biotodomki (których de facto nie planował brać ;-) ) i młode S. daemon. A tu proszę taka niespodzianka, jestem pod wrażeniem. Dodam, że jak te ryby przyleciały do mnie to były sporo mniejsze, w dobrej kondycji, ale nieco chude. I tak szybko taka niespodzianka, szok!
Marcin teraz kolejne wyzwania przed Tobą. Myślałeś o tych moich Retroculus, myślałeś, aż je wszystkie sprzedałem, a tak może miałbyś już młode od nich ;-))))
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ja dołączam się do gratulacji !!!
Dzięki za fajny opis sytuacji oraz warunków panujących w zbiorniku.
Trzymam również kciuki za powodzenie i odchowanie jak największej ilości maluchów Wink
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Gratulacje Marcinie! Czekamy na dalsze sukcesy!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Witam, niestety nie mam dobrych wieści.. już wczoraj zaraz po zgaszeniu swiatła zauważyłem że tam gdzie była ikra teraz jest czyściutkie dno. Nie zrobiły tego inne ryby , bo dno było by przysypane piaskiem i panował by ogólny bałagan. Dzisiaj rano potwierdziły się moje obawy, ten kawałek dna jest czyściutki ( bez ikry) ale samica wciąż go pilnuje i ustawiając sie bokiem wachluje płetwami. Może przeniosły gdzieś ikrę, a ja nie mogę jej dostrzec. Nie wiem, następnym razem muszę odessać  połowę ikry do własnego wychowu. Zobaczymy co dalej...jutro - pojutrze powinny wylęgać się młode, zobaczymy czy nastąpi zmiana jej zachowania.
Pozdrawiam i dzięki za gratulacje!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Nie martw się Marcin, i tak za szybko to poszło Wink Pozytyw jest taki, że masz pewną parę gotową do tarła. A przy tej wielkości, trzeba im wybaczyć, nie często się zdarza, że u południowoafrykańskich pielęgnic pierwsze tarło jest udane, a co dopiero u Satanoperca.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(22-01-2015, 09:38 AM)qbsztyk napisał(a): Nie martw się Marcin, i tak za szybko to poszło Wink Pozytyw jest taki, że masz pewną parę gotową do tarła. A przy tej wielkości, trzeba im wybaczyć, nie często się zdarza, że u południowoafrykańskich pielęgnic pierwsze tarło jest udane, a co dopiero u Satanoperca.

Z południowoamerykańskimi pielęgnicami jest podobnie Smile

Szkoda lecz pewnie juz niebawem będziesz mógł wrócić do relacji z kolejnego udanego tarła tych ryb. Ja czekam Wink.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(22-01-2015, 12:26 PM)massacra napisał(a): ...
Z południowoamerykańskimi pielęgnicami jest podobnie Smile
...

Oczywiście chodziło mi o południowoamerykańskie Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ale i u SAfrica też tak bywa. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Witam, caly czas patrzylem jak S.daemon w tym akwarium szykuja sie do tarla , aprzynajmniej tak to wyglada. A tu nagle S.acuticeps wytarly sie ponownie..SmileSmile Tym razem zebralem czesc ikry i sprobuje ja odchowac. Ikra jest tak klejaca, ze podczas odsysania nie chciala sie odkleic od dna akwa... Czesc zostawilem rodzicom-zobaczymy czy ja odchowaja..
Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
O to Polska walczyła! Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości