• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca acuticeps - tarło

#1
Witam, a więc......tyle czekania i w końcu nagroda Wink
Właśnie trze się moja para S.acuticeps. Rybki maja ok. 10cm (niecałe w przypadku samicy) i niemają jeszcze 2 lat..!

Więcej zdjęci i opis później ...Teraz idę popatrzeć trochę na to piekne zjawisko..!

Pozdrawiam!
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Gratulacje!!! W sumie to... szybko poszło Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Cudownie, teraz czekam na tarło S. daemon Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Witam, ikra już złożona..teraz przykrywają ją troche piaskiem. zobaczymy czy dadzą radę utrzymać ją dłużej.. Dlatego też trochę jestem w kropce - odsysać część czy zostawić rodzicom...? Chyba zostawię ale będę pluł sobie w brodę jak jutro zjedzą.. Zobaczymy. A ha, rybki mam u siebie miesiąc ... faktycznie szybko poszło - ale teraz przynajmniej widac jak dużo zależy od danej pary i od naszego szczęścia..Wink
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wow , masz rękę do ryb - kibicuję i trochę zazdroszczę . Jakby co to ustawiam się w kolejce po młode Smile , zrób wszystko co by odchować jak najwięcej Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(20-01-2015, 18:38 PM)Zimna Zośka napisał(a): Cudownie, teraz czekam na tarło S. daemon Smile
No i S. lilith przydałby się do kompletu Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Witam, chciałbym chociaż miec S.lilith Smile
Myślę o tym aby nie przelać trochę wody z górnego akwa z S.acuticeps do dolnego z S.daemon... moze feromony na nie podziałają..SmileWink
Na razie ładnie zajmują sie ikrą - przykryły ją drobniutkimi kawałkami torfu który kiedyś wrzuciłem do akwa. trochę piaskiem też ją posypały. Samiec ładnie kontroluje "przedmiescia" a samica kraży wokół ikry. Kilka dodatkowych zdjęć wrzucę jeszcze dzisiaj..
Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
W takim razie czekamy na zdjęcia. Jakiej wielkości krater zbudowały? Lee Newman pisze o 60cm średnicy, za to Weidner, że zajęły dno 30x40cm. Ciekawe jak to jest u Twoich ryb.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Co Ci szkodzi dać trochę feromonów Tongue
Gratuluję!
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Witam,  w moim przypadku było troche inaczej. Niestety (lub stety) nie mmiałem tak grubej warstwy podłoża w swoim akwarium , dodatkowo z tego rogu akwarium pobrałem troche piasku do mojego nowego akwarium tak wiec została może 1cm warstwa z tej strony akwa. Wrzuciłem im trochę grubszego żwiru, aby urozmaicić dno i to wszystko. Kopanie zaczęło się ok 1.5 tyg. temu i objęło pół akwarium ( dokładnie ok. 100X25cm) Ryby po prostu przekopywały dno wzdłuż tylnej szyby na szerokości ok. 25 cm od niej. Nie była to raczej próba wykopania jednego dołu, a po prostu wykonanie kilkanaście mniejszych.. Na miejsce tarła wybrały sobie sam róg akwarium. Na dwa dni przed nim, to samica była najbardziej energiczna i np. wczoraj "siłowała" się z wszystkimi kawałkami zatopionych galęzi jakie znalazła. Dzisiaj jak przyszedłem z pracy, zauważyłem że całą swoją energię wkłada w czyszczenie szklanego dna w tym rogu akwa. Zaraz po tym jak je nakarmiłem , znów zaczęła to robić i nagle zobaczyłem jak ociera się brzuchem o dno i symuluje składanie ikry. po tych kilku próbach faktycznie zaczęła to robić i samiec do niej dołączył. Bardzo szybko złożyła cały zapas ikry ( dosłownie po kilkunastu min. jak zauważyłem że to robi , pstryknąłem fotkę i już widzę całe dno w ikrze..) Ikra faktycznie jest klejąca i mocno przywiera do dna ( nie odrywa się podczas jej czyszczenia pyskami ) Teraz całe złoże pokryte jest piaskiem i kawałkami torfu ale jest to raczej cieniutka warstewka a nie przysypanie. Samica cały czas krąży nad ikrą ale widze że trochę posprzeczała się z samcem i on trzyma się w dalszej odległości od niej. Myślę że ta sprzeczka miała na celu zmuszenia go do ochrony terytorium . .. Dam znać co dalej .. A i jeszcze parametry :
Temp: 28.2 C  ,
pH : 6.5 
przewodność : 189 us
Zbiornik 100x60x50 cm wys. (300 L)
razem z 6 szt. S.acuticeps są tam 3szt. B.cupido oraz 3 szt. młodych S.daemon
filtracja - sump 10x60x50 cm( gąbka +keramzyt)
podmiany - ostatnio  raz na tydz. 30 L

Pozdrawiam!
   
   
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości