• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca acuticeps - tarło

#1
Witam, a więc......tyle czekania i w końcu nagroda Wink
Właśnie trze się moja para S.acuticeps. Rybki maja ok. 10cm (niecałe w przypadku samicy) i niemają jeszcze 2 lat..!

Więcej zdjęci i opis później ...Teraz idę popatrzeć trochę na to piekne zjawisko..!

Pozdrawiam!
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Gratulacje!!! W sumie to... szybko poszło Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Cudownie, teraz czekam na tarło S. daemon Smile
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Witam, ikra już złożona..teraz przykrywają ją troche piaskiem. zobaczymy czy dadzą radę utrzymać ją dłużej.. Dlatego też trochę jestem w kropce - odsysać część czy zostawić rodzicom...? Chyba zostawię ale będę pluł sobie w brodę jak jutro zjedzą.. Zobaczymy. A ha, rybki mam u siebie miesiąc ... faktycznie szybko poszło - ale teraz przynajmniej widac jak dużo zależy od danej pary i od naszego szczęścia..Wink
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wow , masz rękę do ryb - kibicuję i trochę zazdroszczę . Jakby co to ustawiam się w kolejce po młode Smile , zrób wszystko co by odchować jak najwięcej Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(20-01-2015, 18:38 PM)Zimna Zośka napisał(a): Cudownie, teraz czekam na tarło S. daemon Smile
No i S. lilith przydałby się do kompletu Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Witam, chciałbym chociaż miec S.lilith Smile
Myślę o tym aby nie przelać trochę wody z górnego akwa z S.acuticeps do dolnego z S.daemon... moze feromony na nie podziałają..SmileWink
Na razie ładnie zajmują sie ikrą - przykryły ją drobniutkimi kawałkami torfu który kiedyś wrzuciłem do akwa. trochę piaskiem też ją posypały. Samiec ładnie kontroluje "przedmiescia" a samica kraży wokół ikry. Kilka dodatkowych zdjęć wrzucę jeszcze dzisiaj..
Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
W takim razie czekamy na zdjęcia. Jakiej wielkości krater zbudowały? Lee Newman pisze o 60cm średnicy, za to Weidner, że zajęły dno 30x40cm. Ciekawe jak to jest u Twoich ryb.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Co Ci szkodzi dać trochę feromonów Tongue
Gratuluję!
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Witam,  w moim przypadku było troche inaczej. Niestety (lub stety) nie mmiałem tak grubej warstwy podłoża w swoim akwarium , dodatkowo z tego rogu akwarium pobrałem troche piasku do mojego nowego akwarium tak wiec została może 1cm warstwa z tej strony akwa. Wrzuciłem im trochę grubszego żwiru, aby urozmaicić dno i to wszystko. Kopanie zaczęło się ok 1.5 tyg. temu i objęło pół akwarium ( dokładnie ok. 100X25cm) Ryby po prostu przekopywały dno wzdłuż tylnej szyby na szerokości ok. 25 cm od niej. Nie była to raczej próba wykopania jednego dołu, a po prostu wykonanie kilkanaście mniejszych.. Na miejsce tarła wybrały sobie sam róg akwarium. Na dwa dni przed nim, to samica była najbardziej energiczna i np. wczoraj "siłowała" się z wszystkimi kawałkami zatopionych galęzi jakie znalazła. Dzisiaj jak przyszedłem z pracy, zauważyłem że całą swoją energię wkłada w czyszczenie szklanego dna w tym rogu akwa. Zaraz po tym jak je nakarmiłem , znów zaczęła to robić i nagle zobaczyłem jak ociera się brzuchem o dno i symuluje składanie ikry. po tych kilku próbach faktycznie zaczęła to robić i samiec do niej dołączył. Bardzo szybko złożyła cały zapas ikry ( dosłownie po kilkunastu min. jak zauważyłem że to robi , pstryknąłem fotkę i już widzę całe dno w ikrze..) Ikra faktycznie jest klejąca i mocno przywiera do dna ( nie odrywa się podczas jej czyszczenia pyskami ) Teraz całe złoże pokryte jest piaskiem i kawałkami torfu ale jest to raczej cieniutka warstewka a nie przysypanie. Samica cały czas krąży nad ikrą ale widze że trochę posprzeczała się z samcem i on trzyma się w dalszej odległości od niej. Myślę że ta sprzeczka miała na celu zmuszenia go do ochrony terytorium . .. Dam znać co dalej .. A i jeszcze parametry :
Temp: 28.2 C  ,
pH : 6.5 
przewodność : 189 us
Zbiornik 100x60x50 cm wys. (300 L)
razem z 6 szt. S.acuticeps są tam 3szt. B.cupido oraz 3 szt. młodych S.daemon
filtracja - sump 10x60x50 cm( gąbka +keramzyt)
podmiany - ostatnio  raz na tydz. 30 L

Pozdrawiam!
   
   
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości