• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tilapia Buttikoferi

#1
Moja przygoda  z Pielęgnicami zaczęła się od pielęgnicy zebry  wiec ryby w pasy zawsze miały miejsce  W moich akwariach .
Będąc na kupnie jakichś ciekawych ryb natrafiłem właśnie na Tilapia Buttikoferi  malutkie na razie osobniki (2-3cm) ale już się ładnie prezentując . mało co wiem o tej rybie bo nigdy jej nie miałem Więc wszelkie rady przyjmę  . Zdjęcia słabe bo rybka mała (i ze mnie fotograf jak .... )
[Obrazek: d8e1a26e91ef696fmed.jpg]
[Obrazek: 30bf3778ffb7624cmed.jpg]
[Obrazek: a91d706eb1b246e3med.jpg]
[Obrazek: 553740b422552d18med.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Duże (40 cm), agresywne i bardzo płodne, ale za to wytrzymałe i piękne. W akwarium 1000+ można trzymać dorosłe ryby, w mniejszym będzie problem, bo pojedyncza para przyprawi nas o, delikatnie mówiąc, "nadmiar" potomstwa Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Agresywna, wojownicza, koparka, piękna i unikatowa można powiedzieć. Uwielbia demolować akwarium, lubi jeść gąbkę od filtrów, potrafi zbić szybę nakrywową, po odłowieniu zgodnie żyjących 2 szt. z akwarium 500L do chwilowego zbiornika 120L - w pierwszą noc mniejsza zginęła, w dzień i drugą noc wydarzyło się to co powyżej Smile
Nie mniej jednak bardzo chciałbym ja mieć i znów ją oglądać Smile
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Potwierdzę informacje co do jej agresji i wielkości. To, że jest piękna i pełna swoistego majestatu widać gołym okiem. Nie jestem pewien czy dobrze pamiętam ale to chyba gatunek afrykański? Nie bardzo bym wiedział z czym ją hodować, ale zważając na agresję pewnie lepiej zdecydować się na jednogatunkowe. Czytałem kiedyś na zagranicznym forum, że zdarzają się osobniki tak wojownicze, że widząc kogokolwiek przy szybie usilnie próbują ataku i nie jest to prośba o jedzenie, jak w przypadku Oskarów Smile
W jednym z zoologów w moim mieście pływała w ok. 1000L z innymi pielęgnicami (prawdziwa pielęgnico-zbrojnikowa zupa), ale po osiągnięciu pewnej wielkości zaczęła 'generować straty w obsadzie' Smile Przełowili ją do innego zbiornika, żyje razem z parą Jaguarów i sumem czerwonoogonowym (czy jak go tam zwą potwora Wink ).
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A może ktoś wie jakie tempo wzrostu tych ryb?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
W ogóle widzę niezły miks w akwarium- kakadu, gupiki, centralsy, a na smaczek buti. O maj gat
Tempo wzrostu bardzo szybkie, ryby do basenów, nie do akwariów. Wink Jak się im odpowiedni litraż zapewni to pływają w stadzie i to bardzo zgodnie. Wink Oczywiście ten odpowiedni litraż to kilka m3 wody. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No tak   miks jest ,  ale   mi nigdy nie udało się  jakiegoś spójnego biotopu utworzyć
pewnie dlatego ze tylko jeden zbiornik  a się chce  dużo różnych ryb Smile .
gupiki -kakadu wylądowały u mnie w zbiorniku po sprzedaniu  Parachromis .
aby utrzymać całą tą biologie w sumpie. porucz tilapii  są jeszcze małe wariaty o podobnym usposobieniu  .
Obecna obsada jest tylko chwilowa.

P.s. co to te centralsy i buti ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dobrze, ze chwilowa, bo te ryby się męczą, każda wymaga innych parametrów i zbiornika.
Buti- buttikoferi,
centralsy- no to coś co na drugiej fotce od góry śmiga Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
W dziale idnentyfikacja  są dokładniejsze zdjęcia  tej rybki (centrals)
Tutaj
Sam nie wiedziałem jaki to gatunek 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ten centrals na drugim zdjeciu to A. multispinosus Smile. Wszędzie rozpoznam te pocieszne małe mordki Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości