• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 450l Malawi.

#1
W "spadku" od znajomego dawno ...dawno temu otrzymalem 450l zbiornik.Jest bardzo porysowany i zniszcziny  . Zastanawialem sie czy jest sens odpalac taki stary i styrany baniak...? Decyzja jednak zapadla i od kilku dni powoli zaczynam montowac osprzet.Postanowilem przetestowac w tym akwarium jak bedzie sie spisywac filtracja ..denna Smile . Na poczatek krotka foto-relacja z" placu budowy"...

Zastosowalem  okolo 70 kg  w 5 roznych "granulacjach " od grubego zwiru (po prawej) po drobny piasek (strona lewa) z tego samego miejsca wydobycia (Rådasand) by kolor dna byl w miare jednolity. Dodalem kilka dekoracji i roslinek ...  zalalem zbiornik i dzisiaj juz wpuscilem 3 testowe rybki. Tak to wyglada w dniu dzisiejszym.Kiedy wszystko sie ustabilizuje pokaze zbiornik w pelnej krasie i z pelna obsada.


Załączone pliki Miniatury
                       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
wszystko fajnie na początku tylko nie boisz się o wagę tego kamienia?bo wygląda na bardzo ciężki a jak stare akwarium to może bardziej być narażone na pęknięcia rysy osłabiają tafle szkła.
kamień oparty jest o boczną szybę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Moze i wyglada na ciezki ...jest z pewnoscia duzy okolo 60cm wysoki srednica jakies 45-50 cm.Wszystkie te "glazy " to takie sztuczne wydmuszki ktore podczas napelniania woda ciezko bylo zatopic...
Sa to moduly RockZolid .(http://www.rockzolid.pl/produkty-rockzolid)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
no to już inna melodia w takim razie Wink zastanawiałem sie własnie czy to nie są jakieś moduły. a nie myślałeś żeby je wykorzystać jako filtry włożyć do środka głowice i wypchać kawałkami gąbki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Bardzo dobra decyzja, jak jest miejsce i jest wolne akwarium to oczywiste, że trzeba jedno i drugie połączyć Smile
Fajny pomysł z tym ułożeniem piasko - żwirku, w ogóle ładna kolorystyka tego podłoża. Akwarium widać zaprojektowane dla ryb lubiących przestrzeń, co tam docelowo będziesz hodował? No i te moduły, już kiedyś miałem okazję je zobaczyć na żywo na targach, chyba jedne z ładniejszych jakie widziałem, niestety nie na kieszeń mieszkańców PL Sad

Widziałem, że podłączyłeś lampę UV, we wszystkich akwariach je stosujesz, masz je na stałe włączone? Jakie konkretne różnice/korzyści zauważyłeś stosując lampę UV?

Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Moje pytanie brzmi - czy we wszystkich akwariach stosujesz filtr denny / podżwirowy ?
I czy dajesz na ruszt jakąś cienką gąbkę lub geowłóknine ? Pytam z ciekawości bo ja zazwyczaj ją daje a przy żwirku Kreisel'a to już praktycznie nie do obejścia bo ziarenka przelatują przez ruszt i wpadają do filtra kubełkowego.

Aranżacja bardzo ciekawa ale jak już pisali poprzednicy nie na kieszeń mieszkańców POlandii Big Grin
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
pięknie by tu wyglądały duże ryby i jakaś ławica małych przy tafli wody. napisz co planujesz za ryby trzymać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Te male moduly to jakas nagroda w w konkursie foto...natomiast  tych duzych glazow mam sporo bo przymierzalem sie do innego duzego projektu ale zostawiam to sobie na ..pozniejSmile.
Co do kratki do filtracji podzwirowej to mam to bez zadnej siatki tylko gruba warstwa przeplukanego dokladnie zwiru i tyle .We wszystkich moich akwariach mam zalozone lampy UV by tla czy moduly nie porastaly mi glonem.
Obsada  -beda tutaj tylko Lethrinops sp. "red cap" dlatego jest tutaj ta "plaza " z drobnym piaskiem ktory uwielbiaja przesiewac i Copadichromis sp. "fire-crest mloto".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
dorosłe ryby będziesz kupował czy młodzież?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Mam te ryby juz w innych zbiornikach i zostana przeniesione...(z pewnoscia tez cos dokupie ). 
Zdecydowanie  zasluguja na osobny zbiornik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości