• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: moje pierwsze CA [375L] proszę o porady

#11
Siquia zrobiły prawie trupy z moich nikaraguańskich. Bardzo dobrze spisywały się razem Cryptoheros myrnae za to Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
W opisach znalazłem właśnie że siquai nie powinny być tak agresywne stad taki pomysł, ale wiadomo, że to zawsze kwestia sztuki.
A honduran red point jak z niki by żył?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Jeśli chodzi o siquia to są to rzadkie ryby, w Polsce dorosłe parki są dwie, moja i Soltarusa Smile Nie wiem gdzie czytałeś o ich łagodności ale my oboje mamy z nimi przeboje Wink Ciekawe rzeczy możesz przeczytać na forum w tym dziale: http://cichlidae.pl/forumdisplay.php?fid=54 a dodatkowo ja coś więcej pisałam o moich tutaj: http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=4906 .

Niki to bardzo łagodne pielęgnice natomiast większość "zebrowatych" to ryby agresywne, które nie będą do nich pasować. Łagodniejsze są tylko sajica oraz właśnie myrnae. Sajice trudno ładne dostać w Polsce, bywają mieszańce, myrnae są niedostępne w sklepach w tej chwili, za to młode ma na wydaniu właśnie Soltarus Smile Także polecam Tongue

Carpinitis itp też niestety nie nadają się do trzymania z nikami.


PS. Dzięki za pochwały tylko nie wiem o którym moim baniaku pisałeś Tongue
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(15-01-2015, 11:12 AM)mei napisał(a): Jeśli chodzi o siquia to są to rzadkie ryby, w Polsce dorosłe parki są dwie, moja i Soltarusa Smile Nie wiem gdzie czytałeś o ich łagodności ale my oboje mamy z nimi przeboje
 
Musiałem coś pomylić bo za dużo tego na raz czytam Tongue
Honduran był opisywany w innych źródłach jako mniej agresywny ale to i tak chyba za dużo, prawda?


mei
Cytat:PS. Dzięki za pochwały tylko nie wiem o którym moim baniaku pisałeś [Obrazek: tongue.gif]
 ten z meekami i wielkim korzeniem, coś pięknego Smile

Co do myrnae to na pw sobie temat przegadam, dzięki za podpowiedź.


Teraz pozostaje kwestia tego czy mając takie pielęgnice mogłbym mieć trzeci garunek przy swoim akwa. 
Ktoś wypowie się na temat samego ustawienia zbiornika, może jakaś podpowiedź? Komin trochę przeszkadza przy ustalaniu wystroju ale jakoś mogę pokombinować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ja w Twoim akwa zdecydowanie polecałabym właśnie 3 parki. Miejsce masz, tylko trzeba zrobić wyraźne 3 rewiry. No a najważniejsze, że wbrew pozorom dużo łatwiej jest trzymać w zgodzie i spokoju 3 pary niż 2 pary. Im więcej samców, tym większa zgoda jest, mniejsza agresja.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
No i to jest super wiadomość Smile lubię więcej życia w akwarium.
A co do wyżej wymienionych 2 gatunków które miałbym tam trzymać?
Czy na podstawie tej fotki z pierwszego posta możecie zasugerować czy rybki ogarną tam sobie właśnie 3 rewiry? Pod dużym konarem po prawej mogę coś z kamyków jeszcze ułożyć aby nie było tyle przestrzeni,to powinno pomóc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Nikaraguańskie, to ryby które przegrywają w naturze ze wszelkimi małymi agresorami typu zebry i bazalciki (Neetroplus nematopus). W naturze poza wspomnianymi zebrami występują razem z C. septemfasciatus i Archocentrus centrarchus. Może warto poszukać i stworzyć biotopowe akwarium, aniżeli kolejną mieszankę ryb z całego rejonu CA Smile

Co do wystroju to nasze układanie rewirów nigdy się nie sprawdza, po prostu dołóż na całe dno więcej różnej kamieni.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Chyba nie jestem gotów na akwarium typowo biotopowe, pierwotnie był taki plan ale na tym się skończyło. Następne (czyli kilka lat pewnie) postaram się typowo wycinek natury zrobić, poczynając od dekoracji poprzez faunę i florę Smile
Po konsultacjach na pw najpewniej w akwa będą pływać niki, meeka oraz myrnae.
Teraz jeszcze kwestia towarzystwa dla nich i pozostanie tylko podziwiać.


edit. jednak będzie niki i myrnae a one wg fishbase występują razem więc mogę poszukać jakiegoś trzeciego gatunku z tych stron. Ciężko mi coś wybrać patrząc na listę z tej bazy, dodatkowo nie wiem co jest do zdobycia Smile
Poświęci ktoś chwilę i podpowie co i jak, Wy tylko patrząc na gatunki wiecie co i jak.


Linki do lokalizacji panama i kostaryka.


http://www.fishbase.org/Country/CountryC...itat=fresh



http://www.fishbase.org/Country/CountryC...itat=fresh
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Brak dalszych podpowiedzi z Waszej strony a ja czytam i czekamSmile
Wymienione wcześniej 2 gatunki zaklepane i czekam na nie.

piotrK
Cytat:W naturze poza wspomnianymi zebrami występują razem z C. septemfasciatus i Archocentrus centrarchus
Czy wiecie coś o dostępności którejkolwiek z nich? Ja nie znalazłęm niestety. Bardziej mi się podoba Archocentrus centrarchus jak coś.


W bazie jest też podawana wcześniej miodowa, może macie jakieś sprawdzone źródło żeby trafić na ładne okazy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Niestety nie pomogę z septemfasciatus i A. centrarchus, aczkolwiek ten pierwszy na pewno był w Polsce (w Warszawie). Czyli które w końcu gatunki masz zaklepane? Niki i myrnae? Jeśli tak, to sądzę, że miodowe dałyby radę.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości