• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 300l AC - obsada

#1
Zamierzam wystartować z akwarium 150x45x45. Planuję wpuścić po parze pielęgnicy niebieskołuskiej i c.nanoluteus. Chciałbym jeszcze dołożyć do tego coś poza pielęgnicami, zastanawiam się czy Zwinniki Ogonopręgie dadzą radę z tymi pielęgnicami? Wspominam od razu o zwinnikach ponieważ Astyanax'ów to raczej nie dostanę.
Podpowie ktoś, coś, gdyż nigdy nie miałem do czynienia z żadną z tych ryb.

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja do tego zbiornika proponuję parkę nano gdyż rocio mogą je zdominować. Możesz spróbować je połączyć z jak  np. jaca z meekamii i dać jako rozpraszacze dzikie miecze:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zgadzam się ze Schmeichelem, 300L to raczej za mało dla Rocio i Nano. Oczywiście te pierwsze mogą się okazać łagodne jak baranki, ale nie ma co ryzykować życiem znacznie rzadszego gatunku.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A szkoda, myślałem, że może się uda, to może jeszcze coś podpowiecie? Co do C.Nanoluteus lub co do Rocio? I jak z tymi "rozpraszającymi", te Zwinniki nadadzą się? Nie ukrywam, że wolałbym coś innego niż miecze i molinezje. Ale wiadomo, jak nie będą ze sobą grały to na siłę nie będę próbował.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Moze rocio + meeki ? Do takiego zestawu na rozpraszacze spróbowałbym ameki wspaniałej.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Spróbuję z nano i meekami do tego zwinnki, z internetów wychodzi, że i jednych się sprawdzają i innych nie, zaryzykuję i będę obserwował sytuację. Jeszcze jedną sprawa. Lepiej będzie wpuścić od razu obie pary pielęgnic i dac im "równy start", czy raczej bez znaczenia kolejność?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jeszcze jedna opcja może ktoś w miarę szybko podpowie bo jest taka opcja. Para HRP i Nano w tej bańce. Pod względem charakterów dadzą radę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Przez jakiś czas miałem taki zestaw w jednej bańce 240l. i napiszę ci że u mnie HRP zdominowały zbiornik w 3/4 jego powierzchni.Ganiały nano jak chciały.Sytuacja się zmieniła jak nano wyprowadziły młode,i dopiero wtedy nie dały sobie w kasze dmuchać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Oba gatunki mają podobne wymagania, wycierają się w tych samych miejscach, przy czym jak napisał kukula HRP są agresywniejsze (nawet jeśli to nie terroryści pokroju zeberek). Także ja bym odpuścił, lepiej wpuścić grupę nano albo HRP.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości