• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada kilku zbiorników

#11
Kolego wiem że Kierowca trochę dosadnie to ujął ale myślę że źle nie chciał, a no szybki wartowało by przetrzeć przed fotografiąSmile w końcu to nasz drugi telewizor i zawsze leci coś ciekawegoSmile
A tak serio jeśli chcesz pielęgniczki to rośliny niezbyt będą pasować chyba że ramirezy, w innym wypadku korzenie to podstawa, i piasek warto by drobniejszy daćSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(23-01-2015, 21:50 PM)Kris1984L napisał(a): Kolego wiem że Kierowca trochę dosadnie to ujął ale myślę że źle nie chciał, a no szybki wartowało by przetrzeć przed fotografiąSmile w końcu to nasz drugi telewizor i zawsze leci coś ciekawegoSmile
A tak serio jeśli chcesz pielęgniczki to rośliny niezbyt będą pasować chyba że ramirezy, w innym wypadku korzenie to podstawa, i piasek warto by drobniejszy daćSmile
Wiem że nie miał nic złego wręcz przeciwnie hehe z lekką nutką dekadencji Wink ale ja nie szukam porad jak myć szyby ile Waszych rad co można a co nie , wiele pytań zawarłem w poprzednich moich postach licząc na pomoc , nie sztuka wpuścić ryby do zbiornika , sztuką jest zrobić tak żeby czuły się dobrze , takie jest moje zdanie ...
Dlatego tyle czasu zwlekam z pierwszym zbiornikiem bo lata temu hodowałem raptem Zebry , Czerwieniaki Dwuplame , Ramireza ( nie użyję łacińskich nazw , to zostawię znawcom od mycia szyb ) a tak poważnie bez złośliwości póki co zbieram informacje i rady i chcę zarybić pierwszy zbiornik , a woda aż się prosi o ryby Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ja myślę że naszym głównym problemem są emotikony bo Kierowca  na końcu swojego postu postawił taki znaczek Wink co dla mnie byłoby znakiem że traktuje to z "przymrużeniem oka" i raczej humorystycznie, a nie dosadnie i bez szacunku... Ale to moja prywatna wizja, więc może wrócimy do naszej rodzimej interpunkcji typu  "." "," "!" "?" itp i wtedy każdy będzie wiedział o co chodzi.

Co do ryb to napisz co cię interesuje mniej lub bardziej albo jakie masz swoje typy a my coś do tego dołączymy i może uda się coś w końcu wybrać, bo tak odbiegliśmy od tematu, że aż przykro ! Tongue
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(23-01-2015, 21:26 PM)jaro271 napisał(a):
(21-01-2015, 00:39 AM)Kierowca Bombowca napisał(a): Szyby do zdjęć czyścimy i wody dolewamy Wink
Dziwią mnie rady nie związane z tematem Szanownego Kierowcy który nic do tematu nie wnosi oprócz bzdurnego sarkazmu , a sam zadaje pytania w innych postach oczekując pomocy od innych akwarystów , pomijam fakt sypania można rzec kruszywa z podbudowy dla Apisto jak widziałem u Szanownego w pewnych postach ze zdjęciami , tak więc trochę szacunku jeśli nie do mnie to do ryb Wink ...Na przyszłość chcąc pokazać swoją wiedzę polecam się zapoznać z tytułem tematu i przeczytać wszystkie posty ...

Pozdrawiam Kierowców Bezpiecznych Wink
Kolega nowy na forum, nie przywykł do specyficznych postów Kierowcy. Wink Każdy z nas tak reagował, a potem przywykał. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(23-01-2015, 23:06 PM)Ruki napisał(a):
(23-01-2015, 21:26 PM)jaro271 napisał(a):
(21-01-2015, 00:39 AM)Kierowca Bombowca napisał(a): Szyby do zdjęć czyścimy i wody dolewamy Wink
Dziwią mnie rady nie związane z tematem Szanownego Kierowcy który nic do tematu nie wnosi oprócz bzdurnego sarkazmu , a sam zadaje pytania w innych postach oczekując pomocy od innych akwarystów , pomijam fakt sypania można rzec kruszywa z podbudowy dla Apisto jak widziałem u Szanownego w pewnych postach ze zdjęciami , tak więc trochę szacunku jeśli nie do mnie to do ryb Wink ...Na przyszłość chcąc pokazać swoją wiedzę polecam się zapoznać z tytułem tematu i przeczytać wszystkie posty ...

Pozdrawiam Kierowców Bezpiecznych Wink
Kolega nowy na forum, nie przywykł do specyficznych postów Kierowcy. Wink Każdy z nas tak reagował, a potem przywykał. Wink
Nie jest chłop zły choć gadWink nie znam bo Poznań czy cuś , ale niech pomaga a nie pierdołami mi głowę zawraca , tak na marginesie mógłbys się włączyć do propozycji obsad , nomen omen wiedzę masz imponująca , i raczej mało kto to podważy ... Póki co nie chcę dawać zdjęć zbiorniczka , badam ciecz , robię notatki i takie tam inne cuda od pewnego czasu  , interesują mnie wasze rady i sugestie w pytaniach zawartych w postach ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Co do obsad. Wink
Baniak o dnie 80x30cm daje Ci możliwość trzymania dowolnego gatunku Apisto w konfiguracji 1+1/1+2. Wink 60x30cm daje już mniej możliwości. Wink A. Alenquer to chyba A. agassizii "Alenquer"? Bo A. alenquer nie ma. Wink
Z własnego doświadczenia wiem, że dla A. sp. "Tefe" lepiej się sprawdzi baniak 80x30- samiec lubi mieć z 2-3 samiczki dla siebie tylko. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(23-01-2015, 23:00 PM)Qbek napisał(a): Ja myślę że naszym głównym problemem są emotikony bo Kierowca  na końcu swojego postu postawił taki znaczek Wink co dla mnie byłoby znakiem że traktuje to z "przymrużeniem oka" i raczej humorystycznie, a nie dosadnie i bez szacunku... Ale to moja prywatna wizja, więc może wrócimy do naszej rodzimej interpunkcji typu  "." "," "!" "?" itp i wtedy każdy będzie wiedział o co chodzi.

Co do ryb to napisz co cię interesuje mniej lub bardziej albo jakie masz swoje typy a my coś do tego dołączymy i może uda się coś w końcu wybrać, bo tak odbiegliśmy od tematu, że aż przykro ! Tongue
I na początku i na końcu masz rację odkąd pomagasz w tym temacie , problem tkwi w tym że ryb ktore chcę nie kupię w Krakowie w sklepach inna sprawą jest to że nie mam znajomości i kontaktów , wish list się pogłebiła w miarę wiedzy teoretycznej ale nic poza tym ...

(23-01-2015, 23:48 PM)Ruki napisał(a): Co do obsad. Wink
Baniak o dnie 80x30cm daje Ci możliwość trzymania dowolnego gatunku Apisto w konfiguracji 1+1/1+2. Wink 60x30cm daje już mniej możliwości. Wink A. Alenquer to chyba A. agassizii "Alenquer"? Bo A. alenquer nie ma. Wink
Z własnego doświadczenia wiem, że dla A. sp. "Tefe" lepiej się sprawdzi baniak 80x30- samiec lubi mieć z 2-3 samiczki dla siebie tylko. Wink

Biorąc pod uwagę to co mam a pozbyłem się 80x30 , zostawiam sobie 4szt 60x30 i bedę szukać kogoś kto "połata czyli zrobi" 150x30x30 , mnie póki co interesuje Wasze zdanie odnośnie tego co mam jednego zbiornika gotowego jeśli chodzi o parametry wody biotopowej , jak zbiornik uznam za gotowy , pokażę ryby , choć wiem że mierzę wysoko jeśli chodzi o parametry pewnych ryb ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
No to skoro tak się sytuacja ma to wyjdę trochę na przeciw Rukiemu i możesz spróbować z 1 + 2 Apistogramma sp "Tefe" (oczywiście dużo kryjówek, korzeni, kokosów itp) bo nie jest to ryba, którą można spotkać w każdej zoologii wpadając z wizytą po pokarm. I tu od razu ci powiem że Ziemian ma jeszcze kilka sztuk na sprzedaż (patrz dział giełda), no i odległość Krosno - Kraków nie jest porażająca nawet na wycieczkę PKS'em dla rybek Smile

Ciężko jest powiedzieć coś więcej od tak bo nie wiemy czy chcesz rozmnażać ryby czy tylko mieć je żeby oglądać ich zachowania i czegoś się uczyć, czy może masz jakiś inny cel. Im więcej danych tym większe możliwości. Nie masz co się wstydzić pokazywać zdjęć bo nie każdy od razu był perfekcjonistą. Sam pamiętam jak miałem kilka baniaczków hodowlanych w których nie było "odpowiedniego" przygotowania pod dane gatunki, ale podpytywałem znajomych akwarystów i starałem się to ulepszać żeby rybką żyło się lepiej. Jak mówią mądrzy ludzie - "lepiej jest nie umieć niż nie chcieć"
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
W akwarium o dnie 60x30 może(!) pomieści się para Tefe, ale z dwoma samicami nie ma szans. W ogóle taki baniak dla dorosłego samca będzie przymały- mój miał blisko 10 cm! Kryjówki kryjówkami, ryby potrzebują też powierzchni do życia. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(23-01-2015, 21:50 PM)Kris1984L napisał(a): Kolego wiem że Kierowca trochę dosadnie to ujął ale myślę że źle nie chciał, a no szybki wartowało by przetrzeć przed fotografiąSmile w końcu to nasz drugi telewizor i zawsze leci coś ciekawegoSmile
A tak serio jeśli chcesz pielęgniczki to rośliny niezbyt będą pasować chyba że ramirezy, w innym wypadku korzenie to podstawa, i piasek warto by drobniejszy daćSmile

Zgadzam się w całej rozciągłości że obserwowanie ryb , ich zachowań jest ciekawsze niż tv , co zaś roślin i reszty , baniaczek wygląda tak jak wygląda z kilku powodów , rośliny dostałem , niech sobie rosną ( aktualnie przeniesione do 25L ) wyrzucać nie będę , skład drewna mam od kilku miesięcy w piwnicy i dużą część w łazience ( co oczywiście powoduje lamenty w domu które wpuszczam jednym uchem a wypuszczam drugim , pewnie dlatego że lubię herbatę z melissą i limonką ) natomiast podłoże (piasek) ma frakcję 0-3 mm więc chyba jest w miarę naturalne ...
Jeśli zaś chodzi o typy obsady i profilu hodowli o które pytał Qbek , coż mam ich wiele , obserwacja Pielegnicowatych sama w sobie była dla mnie i jest interesująca , sama radość dla akwarysty jest wtedy kiedy ryby sie wytrą co nomen omen świadczy o zapewnieniu im godnych warunków bytowania , tak sądzę , generalnie moje typy to pewne odmiany A. Agassizzi (jest ich wiele , cholera wie ile form barwnych czeka na odkrycie) spokrewniony gatunek Tefe który też ma kilka form barwnych , i reszta czyli N.Anomala , N.sp.Sourourou , N.Auerocephalus , jak również o czym Ty wspomniałeś zaintrygowały mnie Dorsigera bo są dwie odmiany barwne które mi się podobają mianowicie L.Dorsigera 'brasilien' , L.Dorsigera 'bolivien' , L.araquaensis również jest klejnotem , L.flamanellus niedawno opisana też barwami przyprawia o dreszcze ( nazwy pisałem z pamięci więc jeśli coś pokręciłem to przepraszam ) ponad rok ryję łbem o różne publikacje ale człowiek czasem się gubi Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości