• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dostawa dyskowców WF od Hudsona Crizanto

#21
A powiedz mi co mam kontrolowac jak ryby są zdrowe, wszystkie jedzą. Ja nie jestem zwolennikiem obsesyjnego sprawdzania ryb, aby tylko sprawdzić. Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia jak prezentują niektórzy dyskomaniacy? Ryby nasze mają właściwe krótkie, ciemne odchody, prawidłowo oddychają, są aktywne, jedzą bez problemu każdy podawany pokarm. To co mam kontrolować? 
Ryby WF nie powinny być łączone z hodowlanymi, to dwa inne światy. Ponadto ryby powinny być karmione tak jak już to pisałam: http://tropheus.com.pl/index.php?option=...&Itemid=47

Ryby nasze żyją we właściwych dla nich parametrach: GH 2-3, KH -1, ph 6,5. Woda ma N03 na poziomie 15 ppm. Te parametry wody i prawidłowe żywienie dają im prawo do spokojnego życia bez chorób.


Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Marto, zgadzam się ze wszystkim co zostało wyżej przez Ciebie napisane w całej rozciągłości. Znam doskonale Twój artykuł o żywieniu dyskowców oraz stanowisko p. Blehera. Sam postępuje w podobny sposób łamiąc kolejne mity związane z tymi rybami czego dowodem jest mój wątek http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=4712&page=10 . Aktualnie doszło do wylęgu w akwarium ogólnym, kolejnym etapem jest wychowanie narybku w wyżej wymienionych warunkach oraz bez diety na mięsie zwierząt stało cieplnych. Następnym punktem jest połączenie zwierząt o skrajnie różnej florze bakteryjnej. Sprawdzenie obecności pasożytów pokarmowych to mały pikuś i bezwzględnie to zrobię przeprowadzając rybom normalną kwarantannę. Natomiast czy zdecyduje się na łączenie jakiś osobników czy w całości zmienię obsadę to decyzja, która jeszcze nie zapadła. Na zakończenie dodam iż swój mikroskop widziałem ostatnio w sierpniu jak przywiozłem nowe ryby. Niemniej jednak dziękuje za wymianę poglądów i serdecznie pozdrawiam Adam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
I jak napisałes mikroskop widziałes w sierpniu.....czyli starasz się postepować tak jak należy. Efekt wtedy właśnie jest taki...mikroskop nie jest potrzebny.

12 lat zajmuję sie rybami z odłowu, nie wiem czy 2-3 razy potrzebowałam mikroskopu. Podstawowe warunki do tego to: odpowiedni dostawca ryb, właściwy transport, aklimatyzacja w zbiornikach importera, a nie kupowanie z lotniska, no i to co pisałam powyżej.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(18-01-2015, 08:42 AM)Robert M. napisał(a): ...Codzienna podmiana 15% wody ...

Marta
Pozamiatane...

Czy one rzeczywiście wymagają tak częstych podmian?
Czy jest to spowodowane dużą gęstością obsady u państwa w firmie?
Czy może chodzi o większą stabilność przy podmianach typu "często i mało"?
Powiedzmy że chciałbym trzymać 6 dorosłych dyskowców w akwarium 375 litrów. Ile wody musiałbym wymieniać raz na tydzień? I czy tak "rzadka" podmiana dałaby porządane efekty (zdrowe ryby)?
 
Oczywiscie wiem że zależy to od parametrów ale np. teraz gdy wymieniam 50% raz w tygodniu w akwarium 375 litrów z 24 sztukami trofeusa NO3 utrzymuje sie poniżej 15mg/L.

A ryby piękne.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(02-02-2015, 18:48 PM)peroxysom napisał(a):
(18-01-2015, 08:42 AM)Robert M. napisał(a): ...Codzienna podmiana 15% wody ...

Marta
Pozamiatane...

Czy one rzeczywiście wymagają tak częstych podmian?
Czy jest to spowodowane dużą gęstością obsady u państwa w firmie?
Czy może chodzi o większą stabilność przy podmianach typu "często i mało"?
Powiedzmy że chciałbym trzymać 6 dorosłych dyskowców w akwarium 375 litrów. Ile wody musiałbym wymieniać raz na tydzień? I czy tak "rzadka" podmiana dałaby porządane efekty (zdrowe ryby)?
 
Oczywiscie wiem że zależy to od parametrów ale np. teraz gdy wymieniam 50% raz w tygodniu w akwarium 375 litrów z 24 sztukami trofeusa NO3 utrzymuje sie poniżej 15mg/L.

A ryby piękne.

Jestem zawsze zwolennikiem małych, częstszych podmian wody. Obecnie podmieniam im co drugi dzień, bo parametry wody są stabilne. U nas w 375 litrach mamy po 8 sztuk 15-18 cm dysków. Okres aklimatyzacji to okres dużej dbałości o ryby po 60 godzinnym transporcie. Stąd i częste podmiany, aby ryby mogły sie oczyścić z nagromadzonych związków azotowych, aby nabrały kolorów. Ilość tygodniowa podmian zależy od filtracji, nagromadzenia zwiazków azotowych. W mojej opinii gwałtowny spadek poziomu N03 przy jednorazowej dużej podmianie może powodować stres. Lepiej jest utrzymywac N03 na niskim poziome. Jak uda Ci sie to przy jednej podmianie w tygodniu to ok, ale nie 50%.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
To teraz dzisiejsze karmienie Japura Green



Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(14-02-2015, 13:38 PM)Robert M. napisał(a): To teraz dzisiejsze karmienie Japura Green



Marta
Robert, trochę za mocno majtasz tą kamerką Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Witam, mam pytanko .. Przewaznie jak widzę dzikie dyskowce są to juz podrośnięte, wybarwione egzemplarze... Czy istnieje mozliwosć zamówienia malutkich dysków...  Mam bardzo dobre doświadczenia z aklimatyzacją malutkich ryb ( co jest oczywiste) i w przypadku cennych dysków miało by to zasadnicze znaczenie.. Wiem że podrośnięte dyski przyciągają wzrok swoim wyglądem , ale powiedzmy że mógłbym poczekać 2 lata aby sobie takie odchować...
Myślę o łączeniu moich satanoperek właśnie z dyskowcami, rozwiązało by mi to kilka problemów podczas okresu tarła ( ziemiojady jako ryby raczej przydenne, ciężko łączyć ze sobą w jednym akwarium  - ja próbuje stworzyć im warunki w których moga spokojnie wychowywać mlode a przy innym gatunku ziemiojada w akwarium jest to bardzo trudne). Ponieważ mam raczej wysokie akwaria 60cm - dyski miały by gdzie pływać .. ( już je widzę jak przeciskają się przez gąszcz korzeni monstery...) 

Tak więc... czy sprowadzacie czasami malutkie dyskowce?...
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Nie sprowadzamy młodych ryb. Raczej takich ryb się nie sprowadzaSmile

Zawsze są to minimum 12-14 cm osobniki przy Hecklach, a znacznie większe przy innych grupach dysków.

Młoda ryba, to loteria, nigdy nie wiadomo co z tego wyrośnie. Nie znam firm, które oferują młode dyski z odłowu.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(19-05-2015, 13:56 PM)galimedes napisał(a): Myślę o łączeniu moich satanoperek właśnie z dyskowcami, rozwiązało by mi to kilka problemów podczas okresu tarła..

a może zamiast dysków np. Mesonauta acora? jest w AAA Exotic, sam miałem na nie chrapkę.... trzymają się środkowej i górnej warstwy w akwarium...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości