• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375l] [Ameryka Południowa]

#1
Witam. Chciałbym przedstawić mój zbiornik po niedawnym restarcie.
Tak jak wspomniałem już gdzieś na forum, chcę się zbliżyć do biotopu Amazonii. A więc:

Zbiornik 375 L wymiary 150x50x50 cm
Filtracja - JBL crystal profi 1500
Oświetlenie - 2x54W T8
Ogrzewanie 300W
Flora - Pistia
korzenie prawdopodobnie Red Moor
Fauna:
7 x pterophyllum altum
2 x apistogramma agassizi
9 x Hemigrammus rhodostomus
8 x Corydoras Sterbai;
2 x Farlowella acus;
4 x Rineloricaria

Parametry:
pH - 7
kH - 4
gH - 6
mieszanka 2/3 RO + 1/3 Kranówka
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A jednak korzenie po bokach Smile Fajny aranż, przestrzenny. Wrzuć kiedyś fotke jak pistia się rozrośnie.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
no zaje&%$%y.
chcę takie!

BTW: czy to prawdziwe p.altum? Wyglądają jak p.scalare.
Na dno rzuciłbym kirysy ale reszta sam cukier!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
  na dnie ja widzę kiryski Wink.

bardzo dobrze zrobiłeś ze te korzenie po bokach dałeś. 
super wygląda akwarium i ta przestrzeń robi wrażenie. na razie takie wszystko fajne sterylnie jak trochę glonami zarośnie będzie super efekt. pistie wyglądają tez ekstra szkoda ze u mnie nie chcą rosnąć Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(14-01-2015, 14:16 PM)Zimna Zośka napisał(a): A jednak korzenie po bokach Smile Fajny aranż, przestrzenny. Wrzuć kiedyś fotke jak pistia się rozrośnie.

Dzięki, z tymi korzeniami tak naturalnie wyszło, nawet nie testowałem ułożenia centralnego.
Dzięki za sugestie nt. obsady. Oczywiście zredukowana ale musiałem dodać apisto bo w innym akwa bardzo grandziły. Mam zatem tylko trzy gatunki ryb oprócz tych przydennych i zbrojników.
Ładnie to teraz wygląda i o wiele lepiej na żywo.
W planach hydroponika i podwieszenie belki na około 0,5 m nad akwarium coby oświetlało też rośliny z hydroponiki.

Zauważyłem że pistia jest o wiele większa (przynajmniej korzenie) przy wodzie RO niż poprzednio tylko na kranówce ale to nadaje się do innego postu.

(14-01-2015, 14:39 PM)junior8 napisał(a): pistie wyglądają tez ekstra szkoda ze u mnie nie chcą rosnąć Sad
Wiesz, mam jeszcze akwarium 186L gdzie pistia też nie rośnie. Tam jest woda kranówa i pokrywa szyba (nad pistią ok. 1 cm). Zdaje się że roślinka tego nie lubi. W tym akwa jest przestrzeń pomiędzy taflą wody a pokrywą ok. 10 cm i woda głównie RO. Jest o niebo lepiej.

(14-01-2015, 14:17 PM)thaz napisał(a): BTW: czy to prawdziwe p.altum? Wyglądają jak p.scalare.
Przyznam się że sam nie wiem. Kupiłem w zestawie w b.szybkim tempie (i za super cenęHaha) ale poprzedni użytkownik twierdził że są to F0 sprowadzane z odłowu. Papieru nie mam ale co tam, rybska są super i to się liczy.
Gdzieś tam w innym poście może poproszę o identyfikację...zobaczymy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja nie powiedziałbym, że sam cukier, fakt akwa wygląda bardzo fajnie, ale jednak powinieneś się zorientować przed zakupem jakie będziesz miał ryby, bo np. do tego szkła P. altum raczej nie nadałyby się głownie ze względu na wysokość. Najprawdopodobniej jest to Pterophyllum scalare sp. Peru tzw. Altum Peru.
Proszę również, piszmy poprawne nazwy łacińskie, bo niejako też my (cichlidae.pl) wyznaczamy pewien poziom, wiec lepiej równać do góry niż w dół Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Miód, malina - miło się patrzy :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(14-01-2015, 16:34 PM)qbsztyk napisał(a): Proszę również, piszmy poprawne nazwy łacińskie, bo niejako też my (cichlidae.pl) wyznaczamy pewien poziom, wiec lepiej równać do góry niż w dół Wink
Jeżeli to do mnie to agassisi poprawione. Reszta -> nie widzę błędu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ławica kirysków na dnie wygląda bosko Smile Poszukaj liści bukowych, wyglądają o wiele lepiej.

P.S. Na pewno nie masz Farlowella acus, bo to bardzo rzadkie i zagrożone ryby. Prędzej F. vittata (choć identyfikacji się nie podejmuję, bo się na nich nie znam).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(14-01-2015, 16:58 PM)piotrK napisał(a): Ławica kirysków na dnie wygląda bosko Smile Poszukaj liści bukowych, wyglądają o wiele lepiej.

P.S. Na pewno nie masz Farlowella acus, bo to bardzo rzadkie i zagrożone ryby. Prędzej F. vittata (choć identyfikacji się nie podejmuję, bo się na nich nie znam).

Dla mnie dębu lepsze.
Chyba rzeczywiście masz rację. Jeżeli Farlowella acus to to co na filmie Ivana Mikolji'ego, to ja mam F. Vittata.

Ale widzę że często jest mylony ten gatunek.

Dziękuję wszystkim za miłe komentarze. Dla mnie to zaszczyt bo niedawno wróciłem do akwarystyki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości