• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 250l i nietypowe wymiary

#1
Długość 126cm , szerokość 30cm , wysokość 70cm czy takie wymiary zbiornika są odpowiednie dla biotopu tanganika i jakie konkretnie bym mógł trzymać ryby ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jeśli chodzi o długość to można by coś pomyśleć ale z szerokością i wysokością to troszkę lipa... bo ciężko będzie wsadzić tu jakieś skały, tak żeby zostawić na przodzie dostatecznie dużo miejsca do pływania i ewentualnie kopania w piasku (zależy od gatunku jaki wybierzesz). Ja postawiłbym raczej na jednogatunkowe przy tych rozmiarach zbiornika. Najlepsze co mam na myśli to Księżniczki z Burundi lub niektóre Muszlowce bo tworzą kolonie, troszkę gorzej jeśli chodzi np o Tropheusy lub Naskalniki czy Calvus'y bo to raczej ryby monogamiczne i bardzo terytorialne więc występuje też agresja wewnątrzgatunkowa. Musisz nad tym dobrze się zastanowić. Sugerowałbym rozłożenie skał maksymalnie rozbudowanych do góry po obydwu bokach akwa i zostawieniu wolnej przestrzeni na środku (przy tym układzie można spróbować z dwoma parami ryb). Jeśli chodzi o roślinki to na pewno anubiasy i to możliwie najwyższe (strasznie wysoki masz ten baniak Yyyy) no i może próba z nurzańcem (valsiniera gigantea) ale tu też loteria czy ryby nie polubią go za bardzo Mniam
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Pytam się bo mam możliwość kupna tego akwa za 150zł..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Trochę bez sensu dla pielęgnic - manewrowanie z odławianiem narybku będzie kłopotliwe, a samo stworzenie wystroju jeszcze bardziej. To zbiorniki typowo pod jakieś wysokie rośliny, niestety.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Albo na... słodkowodne iglicznie. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Przemyślałęm temat na spokojnie i faktycznie Piotrek ma racje... kiepsko będzie coś w tym stworzyć.

Ja w takim akwarium chyba skusiłbym się na ogólniaka, zrobiłbym gąszcz z wysokich roślin i wpuścił ze dwa pokaźne stada małych kąsaczy i na dno jakieś fajne kiryski i z chęcią bym na nie patrzył godzinami Smile
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
było by idealne jakby 70 to było szerokosć powierzchnia dna super 120x70 a przy wysokosci 30 to tez by xeny mogły byc i inne muszlowce. a tak to szkoda miejsca w domu Wink kupisz lepsze
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ostatnio w Katowicach za 260zł kupiłem akwarium robione na wymiar z 5cio letnią gwarancją, także czy jest sens pakować się w używki? Wink
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A właśnie jakaś ameryka południowa, skalary ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Na dobraną parę skalarów pewnie mogłoby być.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości