• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: akwarium 375 litrów | obsada

#31
Jest to jakieś rozwiązanie, ale ... Salvini jednak "ciut" wizualnie ciekawsze Wink
I teraz pytanie czy zależy mi bardziej na Rocio (i twoje rozwiązanie jest jaknajbardziej ok), czy na Salvini i wtedy + Herichthysy.
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
W dużej mierze zależy to jak zestawione zostaną ryby. Dając młode salVIni do większych herichthys te pierwsze będą prędzej znać swoje miejsce niż odwrotnie. U Piotra będą kiedyś bartoni i takie podrośniete już można próbować zestawić z młodymi reddevil Smile Co do wielkości szkła to podobno się da zrobić ciekawe, nietypowe połączenia które ni jak wydawać by się mogło nie mają szans w akwariach o takich rozmiarach Smile Jak się domyślać można zamierzam to sprawdzić Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Kolejnych parę kwesti:

1. Czy warto dla takiego biotopu robić sobie przednią i boczne szyby z optiwhite?
2. Kwestia oświetlenia @mei pisałaś o takim wariancie

"1-2 LEDy plus świetlówki liniowe, np 2x18W T8 z czego jedna 6500K a druga 15000K (taki wariant ja osobiście bym polecała najbardziej bo świetlówki ładnie oświetlą i wybarwią ryby a ledy zrobią naturalne cienie i refleksy)"

Jak wygląda usytuowanie tych dwóch lamp ledowych na pokrywie? 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Daruj sobie opti Smile Jak dostaniesz ładny float to różnica niewielka a opti dużo łatwiej zarysować przy czyszczeniu. To będzie baniak z piachem a nie jakieś pitu pitu z miękkimi kuleczkami ada amazonia Big Grin A co do tej propozycji oświetlenia no to w sumie musiałbyś sam przetestować jak najlepiej. Bo to też zależy od aranżu w baniaku jaki zrobisz. Sporo klimatu i atrakcyjności baniaka robią właśnie przemyślane strefy cienia i jasności, dopasowane do tego co w środku Smile Pewne elementy trzema podkreślić, inne przyciemnić, gdzieś te refleksy fajnie by tańczyły po kamolach a gdzie indziej może ich wcale nie być widać.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
!!! Proszę zakończyć ten mit o łatwiejszym zarysowaniu szkła OptiWhite Sad - to jest nie prawda Tongue !!!

Wracając do tematu to mei ma rację, nie warto przepłacać przy tego typu zbiornikach, a już na pewno jeżeli chodzi o szyby boczne.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
PiotreK jak się ma co co się lubi to się lubi co się ma Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(07-01-2015, 22:01 PM)filas napisał(a): !!! Proszę zakończyć ten mit o łatwiejszym zarysowaniu szkła OptiWhite Sad - to jest nie prawda Tongue !!!
 
Zgodzę się z poprzednikami, że przy mniejszych akwariach szkło OptiWhite nie wiele wnosi wręcz nie zauważalnie.
Przy dużych akwariach różnica jest, której sam doświadczam.

Co do zarysowań hmmm coś słyszałem ale nic takiego nie potwierdzam z własnej skóry.
Każde akwarium można zarysować mniej lub więcej to już stan użytkowania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Mam przednią szybę z Opti w 375l. Różnica w odbiorze akwarium JEST, jeśli to CW lub CA Wink . Wiele zależy od oświetlenia. Przy ciepłym/naturalnym nie jest tak spektakularna jak przy zimnym. Obecnie mam lekką herbatkę i różnica między Opti a Float jest mniejsza.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Ciekawe hmmm ja w zasadzie nie zauważyłem może mam słabe Opti....co to te CW a może WC miało być Big Grin Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Taką różnicę to doskonale widać na zdjęciach holendrów. Tam przy solarium nad baniakiem rzeczywiście jest na co popatrzeć Tongue Swego czasu widziałem też tutaj na forum akwarium oświetlone jakoś w miarę normalnie, ale foty wychodziły dużo lepsze. Jednak w przypadku fot widać różnicę w przepuszczaniu światła. Oko ludzkie - kwestia gustu Tongue To jak z zakupem tv w sklepie. Każdy wyświetla obraz tam inaczej, ale czy domu każdy osobno nie jest identyczny? Tongue
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości