• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Bojowniki- gębacze

#41
Trzy sześciocentymetrowe rybki w 112 litrach? Chyba żartujesz, to chyba strasznie agresywne ryby. Tutaj http://smp.ibcbettas.org/species/picta.html zalecają dla grupki ryb 10 galonowy zbiornik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Na 60 litrów nie dawałbym więcej niż 3 sztuki, bo to jednak ciągle bojki. Spokojne tak długo, jak nie maja w głowie rozpłodu.

Nie do końca wiem co tak szokuje. Przecież B. splendens też mają 6-7 cm, a w życiu bym nie chciał mieć więcej jak dwójki w 112 l. Już cierpię z haremem 1+3 i crowntailem przerobionym na plakat. ;]

Na parkę byłoby Twoje akwa idealne, tylko pamiętaj że bojki potrzebują akwarium które tak w 1/2 składa się z totalnych haszczy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Zszokowała mnie liczba rybek na akwarium. Trzyma je same, czy z innymi rybami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Bojowniki trzyma się w podobnych ilościach na baniak jak porównywalnej wielkości pielęgnice. Obsadę możesz uzupełnić przykładowo o małe razbory(małe, nie mikro) czy piskorki.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Trigonostigma heteromorpha byłaby chyba dobrym towarzystwem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Lepiej Hengeli albo espei, ale nie w 54 l.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Hmmmm. Dzień dobry Smile Grechu ja bym zaryzykował taki układ 3m/1f tak żeby za duszno tam nie było. Żeby samica miała się na kim wyżyć jak jeden samiec bedzie inkubował. Akwarium oczywiście mocno zagracone. Coś ala dla pielęgniczek, ale więcej gałązek w toni i rośliny posadzone na dziko Wink Nie dodawałbym żadnych rozpraszaczy, może z czasem, coś bardzo małego. Aha największa radość jest z oglądania samych bojków. Ale jak by co to ja się nie znam :p
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
do 60l dałbym co najwyżej 2+1, 6 sztuk to już 112l
tarliskowe 30 dla pary
rozmnożyłem te ryby mogę sporo o nich powiedzieć
w trakcie tarła i inkubacji samice potrafią agresywnie bronić samca, do tego stopnia, że zamęczą lub ubiją inne ryby pływające w promieniu 20-30 cm
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Wracając do problemu związanego z akwarium dla parki Betta picta. Postanowiłem, że umieszczę je w mocno zarośniętym i zagraconym akwarium 40x25x25cm. Tarło będą odbywały w 11 litrowym pudełku http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/produc.../S39885645. Po tarle samiec zostanie sam do momentu wypuszczenia młodych i wróci z powrotem do stęsknionej samicy. I kusi mnie żeby im dać torf zamiast piasku na dno Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
torf to nie jest zły pomysł, pamiętaj tylko o stabilnych parametrach, te ryby wbijają się w podłoże, są zdecydowanie bardziej denne niż splendensy, przy torfie będzie często chmura pyłu
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości