• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Grzałki Aqua-el'a. Ugotowanie czy porażenie prądem?

#21
(06-01-2015, 18:24 PM)Christo napisał(a): Będę wdzięczny bo w 60l mam 50W, są chyba jeszcze 25 ale trudno znaleźć (zielone).
Uspokoję cię bo to były niebieskie, podgrzały mu wodę do 36 stopni, a drugi raz prawie im się to udało.

A, teraz używa tylko chińskich - Atman, Resun.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Yyyy... niebieskiego też jednego mam. też ciut za mocny do litrażu Yyyy

DziękiSmile
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Aqua-el zakończył swój krótki i nikczemny żywot. Tongue Nie zdążyłem włożyć jej do ryb, ani przenieś ryb do niej - może to i lepiej. Kto wie, może jeszcze kiedyś, ni z tego ni z owego zadziała... na jakiś czas.Tongue
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Kupiłem JBL protemt i uważam to za udany zakup. Trzyma żądaną temperaturę, ma plastikowy koszyk i nie ma metra długości ;P
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
U mnie miałem sytuację gdzie pękła szklana obudowa, woda dostawała się do grzałki, ta grzała aż do wyparowania i wypuszczenia bąbelka przez pękniętą szklaną obudowę.
O dziwo chyba oprócz padnięcia termostatu sam układ grzejny chodził.
Szkoło nie było uszkodzone.
Model to był AQ-150.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Od tamtego czasu nabyłem za grosze kolejne dwa zielone i jednego czarnego (niebieskiego). Wszystkie ładnie działają, ale może uda mi się poprzekładać między zbiornikami tak, aby mieć wszędzie odpowiednio słabe i tylko zielone. Zresztą i tak lada dzień koniec sezonu grzewczego.Smile

P.S. Aquelowej cholerze uciąłem kabel żeby mnie już nie korciło Tongue
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Ja uzywam dwoch termostatow. Dla przykladu jak chce miec temperature 25C to termostat w grzalce ustawiam na 27 a zewnetrzny na 25. W przypadku kiedy padnie zewnetrzny to wlaczy sie ten w grzalce i ryb nie ugotuje.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
W sumie dobry sposób, tylko w moim wypadku trochę kosztowny. No i nie lubię mieć za dużo kabli wokół baniaków oraz nie przepadam za RT-2. Nawet nie wiem czy są jakieś inne dostępne w Polsce. Na razie sprawdza mi się sposób z "za słabymi" grzałkami. Zielonego 25W do najmniejszego akwa też udało się znaleźć.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Tak. Przy duzej ilosci akwarii bedzie drogo. Ja uzywam termostatu aquael dual czy jakos tak.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
grzałki aquel-a comfortzone po 2 latach wszystko w koszu - regularnie sypiące sie grzałki czy to 50, 100, czy 200w wszystko pada zazwyczaj regulator który przestaje reagować na zmiany a w końcu siada nawet grzałka- miesiąc po utracie gwarancji 

jedyna została 200 w i działa póki co - jest po gwarancji 


reszta akwariów działa bez i ryby też sobie radzą przy temp om 25 st. c.grzałki aquel-a po 2 latach wszystko w koszu - regularnie sypiące sie grzałki czy to 50, 100, czy 200w wszystko pada zazwyczaj regulator który przestaje reagować na zmiany a w końcu siada nawet grzałka

jedyna została 200 w i działa póki co,już jest po gwarancji 

reszta akwariów działa bez i ryby też sobie radzą przy temp om 25 st. c.
wszystkie wymienione na eheim jager - od tamtej pory bez problemowe  życie ryb 
żadna awaria grzałki nie spowodowała utraty ryb 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości