• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tropheus brichardi Katonga

#11
Co tam nowego u rodziny Brichardi? Śledziłem temat i coś ucichło ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ostatnio ryby spędziły kilka tygodni w beczce z powodu remontu mieszkania a teraz pływają "na szkle" i czekają na przeprowadzkę. Odchowałem i wydałem jakieś 35 młodych. Chwilowo tropheusy pływają z parą Lepidiolamprologus która bardzo skutecznie ogranicza rozrost grupy.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Wstaw jakieś zdjęcia akwarium i ryb. Brichardi wszelkiej maści są jak dla mnie za mało doceniane a są przecież piękne. Miałem swojego czasu Brichardi Ulwile i były przepiękne. Te obwódki fioletowe wokół oczu...? Super że nadal je masz. Ja na tą chwilę mam 125l i nie mogę sobie pozwolić na nic więcej ale za 3/4 lata znowu do nich wrócę
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Tak, brichardi to raczej gatunek o bardziej subtelnej urodzie, cos bardziej dla koneserow. Na poczatku przygody z trofeusami ludzie zachwycaja sie bemba albo kasanga (tez piekne). 
Nie mam chwilowo w domu aparatu wiec wstawiam zdjecia z telefonu, slabej jakosci. A akwarium nie ma co teraz obfotografowywac, tak jak napisalem plywaja teraz "na szkle" w pustym baniaku w kuchni i czekaja na przeprowadzke. Jak urzadze nowy wiekszy baniak to bede sie chwalil.
   
   
   

Mnie w tropheusach fascynuje m.in to ze mimo ze sa to agresywne pielegnice to mozemy (a nawet musimy) trzymac je w duzej grupie i jednoczesnie mamy mozliwosc obserwowania zachowan stadnych - jak np. plywanie w lawicy podczas zagrozenia albo karmienia.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ja rozumiem, że to zbiornik tymczasowy, ale nie szkoda trzymać Ci ich na samym szkle przez dłuższą chwilę?

No i widze tam chyba jakieś Lepido. To raczej średnie towarzystwo dla Tropheusów?
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(02-05-2015, 17:00 PM)Pley napisał(a): No i widze tam chyba jakieś Lepido. To raczej średnie towarzystwo dla Tropheusów?

Pleyu, kilka postów wyżej Tongue
Cytat:Chwilowo tropheusy pływają z parą Lepidiolamprologus która bardzo skutecznie ogranicza rozrost grupy.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Tak to jest jak się czyta wybiórczo Big Grin. Ale przynajmniej mogę się pochwalić tym, że dobrze zidentyfikowałem rybki Big Grin hehehe.

Przepraszam, weekend jest. Leń dopadł Wink.

Ale żeby nie tworzyć OT- suma sumarum masz piękne ryby. Jeden z moich ulubionych gatunków Trofci.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
   
   
   
   
   
   
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Przepiękne.. Piąta fota cudo, aż mi się zachcialo też je mieć:-) Pokaż zdjęcie całego szkła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Dla mnie ogólnie Brichardi to zawsze były najpiękniejsze z tropheusów. Ta ich delikatna kolorystyka zawsze z jakimś dodatkiem, typu fiolet w oku Itd itd. Przepiękne
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości