• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Xiphophorus hellerii "Palenque"

#31
Zapewniam Cię że zaglonię to szybko Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
W zeszłym tygodniu ''trójkolorowe'' mieczyki trafiły do docelowego baniaczka.
Siedziałem pół niedzieli z aparatem i nie pstryknąłem nic  dobrego bo pierony cały czas w ruchu.
Układ jest taki jaki zakupiłem Tongue bo niektórzy wróżyli inaczej ... ale jest 4+3. W akwarium mocne światło , aby kamienie glonikiem obrosły.
Dwie samice juz ewidentnie grube się zrobiły i mam nadzieję że coś z tego będzie.
Zdjęć nie mam ale nagrałem tez nie najlepszej jakości filmik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Wróżyli, bo zazdrościli. Ze mną na czele Wink
Fajnie śmigają.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
ile mają cm (bez miecza)?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Ja myślę ze około 4cm a największy samiec podchodzi śmiało pod 5cm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
A więc po dokładniejszych obserwacjach stwierdzam iż... w baniaku powstała ścisła herarchia. Jest dominujacy samiec (największy) ktory zgarnął trzy samice , którymi sie solidnie opiekuje. Są one przez niego szczelnie oddzielone od dwoch pozostałych samców i nie mają prawa wpływać w tereny na ktorych są one odseparowane. Mają do dyspozycji jakieś 20cm baniaka wśród kamieni i nie mają prawa wychylić sie stamtąd.
Troche mnie dziwi że ryby ewidentnie przestały rosnąć. Dietę maja bogatą , ale nie przybierają już w długości. No i samice jakoś specjalnie nie tyją ...
A tak na marginesie przyznam że jak by ktoś mi powiedział że kiedyś będę intensywnie sledził zachowania mieczyków , to powiedziałbym ze jest conajmniej nienormalny Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Ostatnio Krzysiek S pisał o X. birchmanni, że zachowują się jak pielęgnice... generalnie można to powiedzieć o wszelkich terytorialnych karpieńcokształtnych, tylko trzeba się im przyjrzeć Smile Dobrze, że nie trzymasz ich z pielęgnicami, bo by się zmarnowały.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Jakby co niektóry napisali kilka zdjęć spamu Wink
   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Najbardziej w tych fotach lubie cichlidae Tongue
A tak na serio fajne miecze Smile
Ładnie porosło zieleniną , albo glonem Smile
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Glon pierwsza klasa, wygląda to jeszcze bardziej naturalnie poprzez tą zieleninę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości