• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Xiphophorus hellerii "Palenque"

#21
Ryba na fotce numer 2:
- wydłużająca się płetwa ogonowa
- "nietypowa" płetwa odbytowa, jakby się wydłużała w gonopodium Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ja też obstawiam, że wszystkie są samcami. Tak jak pisze Ruki, płetwy odbytowe zaczynają przekształcać się w gonopodium. Poza tym powinny mieś już widoczną plamę ciążową. Jest to "sztuczka" słabszych samców które udają samicę by uniknąć agresji tych szybciej dojrzewających. Z tond częste, mylne doniesienia o zmianie płci u mieczyków. W rzeczywistości zjawisko nie jest tak powszechne.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Ryba spod jedynki to raczej samica jednak. Dwójeczka być może zrobi psikusa Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
No i klamka zapadła. Moje hellerii wyladują we własnej bańce 120-to litrowej. Wstępnie były w planach do HRP ale po tym jak moja parka zakatowała dwóch samców szczurkowatych  w baniaku to stwierdziłem że szkoda ich do crypci i dostaną swoje lokum i mam nadzieje że doprowadzę do rozmnożenia tych pięknych mieczy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Brawo! Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Na moje oko mam takie same jak na pierwszych zdjęciach - parka, mam już kilka młodych - ładne ale moje jakieś płochliwe są.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Cały czas zastanawiałem się w jaki sposób stworzyć im dobre warunki do życia. Znalazłem ten filmik i wątpliwości nie mam. Kamienie , glony no i jakąś roślinkę aby młode miały gdzie się chować. Fiterek też dam dość wydajny. Co myślicie?

 


I jeszcze taki filmik Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Piękne miecze, pochwał sie baniakiem dla nich. Te 120l nie bd dla nich za małe? Chyba że ma nietypowe wymiary ? 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Tak mam nietypowy wymiar.84x44x30. Myślę że spokojnie im wystarczy. Baniak bedzie robiony pod nie za dwa trzy tygodnie. I bede chciał zrobić wystrój jak na jednym z filmów. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Ciekawy pomysł na wystrój. Może założysz małą "hodowlę" glonów na parapecie?
Żeby można było już jakieś zielone kamienie włożyć do akwarium? Jak wpuścisz miecze do w miarę świeżego/nowego akwarium to glony będą tępione na bieżąco i nie będą miały szans się rozwinąć.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości