Odpowiedz 
Xiphophorus hellerii "Palenque"
18-12-2014, 16:35 PM
RE: Xiphophorus hellerii "Palenque"
Ryba na fotce numer 2:
- wydłużająca się płetwa ogonowa
- "nietypowa" płetwa odbytowa, jakby się wydłużała w gonopodium Wink

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2014, 19:00 PM
Ja też obstawiam, że wszystkie są samcami. Tak jak pisze Ruki, płetwy odbytowe zaczynają przekształcać się w gonopodium. Poza tym powinny mieś już widoczną plamę ciążową. Jest to "sztuczka" słabszych samców które udają samicę by uniknąć agresji tych szybciej dojrzewających. Z tond częste, mylne doniesienia o zmianie płci u mieczyków. W rzeczywistości zjawisko nie jest tak powszechne.

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
19-12-2014, 16:40 PM
Ryba spod jedynki to raczej samica jednak. Dwójeczka być może zrobi psikusa Smile

Pozdrawiam
Rafał

CA: 1100l, 550l
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-12-2014, 23:08 PM
No i klamka zapadła. Moje hellerii wyladują we własnej bańce 120-to litrowej. Wstępnie były w planach do HRP ale po tym jak moja parka zakatowała dwóch samców szczurkowatych  w baniaku to stwierdziłem że szkoda ich do crypci i dostaną swoje lokum i mam nadzieje że doprowadzę do rozmnożenia tych pięknych mieczy.
29-12-2014, 23:53 PM
Brawo! Okok

Małe, szare pielęgnice po 200 za sztukę?! A, są bardzo rzadkie...
To ja poproszę cztery.

Uwaga: Uczenie użytkowników umiejętności czytania ze zrozumieniem nie należy do obowiązków Teamu Cichlidae.pl.
30-12-2014, 12:28 PM
Na moje oko mam takie same jak na pierwszych zdjęciach - parka, mam już kilka młodych - ładne ale moje jakieś płochliwe są.
02-01-2015, 23:42 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2015 23:58 PM przez tatakuby.)
Cały czas zastanawiałem się w jaki sposób stworzyć im dobre warunki do życia. Znalazłem ten filmik i wątpliwości nie mam. Kamienie , glony no i jakąś roślinkę aby młode miały gdzie się chować. Fiterek też dam dość wydajny. Co myślicie?

I jeszcze taki filmik Big Grin

03-01-2015, 15:59 PM
Piękne miecze, pochwał sie baniakiem dla nich. Te 120l nie bd dla nich za małe? Chyba że ma nietypowe wymiary ? 
03-01-2015, 17:47 PM
Tak mam nietypowy wymiar.84x44x30. Myślę że spokojnie im wystarczy. Baniak bedzie robiony pod nie za dwa trzy tygodnie. I bede chciał zrobić wystrój jak na jednym z filmów. 
07-01-2015, 18:54 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2015 18:55 PM przez dzikakuna.)
Ciekawy pomysł na wystrój. Może założysz małą "hodowlę" glonów na parapecie?
Żeby można było już jakieś zielone kamienie włożyć do akwarium? Jak wpuścisz miecze do w miarę świeżego/nowego akwarium to glony będą tępione na bieżąco i nie będą miały szans się rozwinąć.

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe