• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [1500l] [CA] Underwater forest

#21
A gdzie jak można spytać udało ci się zdobyć bocourti?Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Bocourti od lutego w mniejszej rozmiarówce, w stałej ofercie ma stafe z 3 kontynenty. Ryby od Don Conkela. W PL jest wiele gatunków ryb od ręki dostępnych tylko trzeba się odrobinę wysilić.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Ja zakupiłem Bocourti większych rozmiarów od hodowcy pielęgnic Big_cichlasoma (nick z znanego portalu aukcyjnego) z Łodzi. Z tego co pamiętam były ściągane z za naszej wschodniej granicy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Kilka nowych fotek
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Co zrobiły Ci Satanoperki że wpuściłeś je pomiędzy takie krówki? Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Biedne satany, pojechałeś z nimi po bandzie, dodając do tej obsady(kwasolubne ryby do zasadolubnych :/)... Dodatkowo, nie wyglądają na zbyt zdrowe- strasznie chude są. Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(27-03-2016, 00:13 AM)Ruki napisał(a): Biedne satany, pojechałeś z nimi po bandzie, dodając do tej obsady(kwasolubne ryby do zasadolubnych :/)... Dodatkowo, nie wyglądają na zbyt zdrowe- strasznie chude są. Sad


Dokładnie Satany raczej same lub w towarzystwie gdzie to one będą pierwsze w akwarium.
Tu raczej nie wyjdzie z tego nic dobrego i to ze stratą dla tych mniejszych gat....Satanoperca....to często nie śmiałe ryby.
Nie miałem ich nigdy ( a miałem zamiar wiele razy bo są zajebiste Smile ale z tymi krowami ? (te akurat miałem Smile
Przy karmieniu prawdopodobnie te największe i najsilniejsze są pierwsze.

Lepiej gdybyś jak już to moja sugestia został przy "krówkach"
Rocio poradzą sobie wszędzie.
Woda - pomijam już parametry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Oj oberwało mi się i to nieźle. Ale spokojnie Panowie na tą chwile można by powiedzieć że  Satanoperki mają status "uchodźcy" popływają u mnie pewien czas i powędrują do docelowego zbiornika  do czasu jak znajomy ogarnie temat swojego "holendra" przystosowując go do przyjęcia ryb. Co do karmienia to Rysiek nie obawiaj się , w tej chwili karmię ryby różnymi wielkościami pokarmu tak więc moje "karpie" nie wyjadają wszystkiego.


A tak n marginesie .....
Na dzień dzisiejszy rozważam pozbycie się obecnej obsady ze względu na przebudowę podstawy akwarium z konstrukcji drewnianej na stalową (niestety muszę mieć pusty zbiornik w czasie przebudowy)  . Zmianie ulegnie układ filtracji, planuję zainstalowanie automatycznej podmiany wody, filtry będą posiadały układ mierzący na bieżąco wartość przepływu wody.
Wszystko pod kontrolą Arduino.   Po zmianach planuję powrót do Wiktorii.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(29-03-2016, 20:56 PM)dempsey napisał(a): A tak n marginesie .....Na dzień dzisiejszy rozważam pozbycie się obecnej obsady ze względu na przebudowę podstawy akwarium z konstrukcji drewnianej na stalową (niestety muszę mieć pusty zbiornik w czasie przebudowy)  . Zmianie ulegnie układ filtracji, planuję zainstalowanie automatycznej podmiany wody, filtry będą posiadały układ mierzący na bieżąco wartość przepływu wody. Wszystko pod kontrolą Arduino.   Po zmianach planuję powrót do Wiktorii.
Fantastycznie! Od początku czułem niedosyt, że jednak poszedłeś w tym akwarium w "wieloryby". Nie mogę się doczekać fotorelacji i docelowej obsady Cool

A tak na marginesie... jakbyś chciał napisać artykuł o (prze)budowie akwarium to wiesz do kogo się zwrócić Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Dempsey i jak tam akwarium??

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości