• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pseudocrenilabrus philander Mozambique Save River

#1
[sup]Moje preszys Smile - dorosła para unikalnej odmiany philandera z Save River.Dzięki uprzejmości Uniwersytetu w Grazu. [/sup]


[sup]    
[/sup]


[sup]    
[/sup]


[sup]    
[/sup]


[sup]    
[/sup]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wow... Można coś więcej o akwarium?
Btw, znalazłem coś takiego:
 http://www.akwa-mania.mud.pl/archiwum/a28/a28,2.html 
Zacytuję: "Jest to stosunkowo dobrze znany gatunek w szczególności tym hodowcom w Europie i Ameryce Północnej, którzy interesują yię pielęgnicami. Początkowe trudności z nabyciem tej nadzwyczaj ciekawej ryby można tłumaczyć brakiem wyszkolonych zawodowych poławiaczy na terenie Afryki. Obecnie jednak gębacze południowo-afrykańskie, rozmnażane w akwariach, są często spotykane w sklepach." 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Pływają w akwarium ze Steatocranus tinanti i casuarius oraz z Pseudocrenilabrus multicolor victoriae. Jakieś 20 lat wstecz te ryby jak i inne Pseudocrenilabrus były bardziej dostępne. Po nastaniu ery Malawi i Tanganiki prawie zniknęły z akwariów. Prezentowana odmiana dotarła do Europy w ubiegłym roku. Najważniejsza cecha, która pozwala odróżnić philandery od innych Pseudocrenilabrusów to tylko dolna szczęka zabarwiona na niebiesko. U innych gatunków obie szczęki są zabarwione na niebiesko.
Poniżej linki do opisu innych przepięknych Pseudocrenilabrusów z Jeziora Mweru
Jezioro Mweru
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Najładniejszy IMO z Pseudocrenilabrusów. Niespodziewanie natknąłem się na nie w małym sklepiku w Warszawie. Niestety posiadałem już nicholsi.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości