• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje channy

#1
Witam Cool
Chcialbym Wam tutaj przedstawic moje pociechy Big Grin

1.Channa gachua z Indii(odlow)...

[Obrazek: P1000073.jpg]

[Obrazek: P1000640.jpg]

Jej sliczny i inteligentny pysio Wink
[Obrazek: P1000798.jpg]

2.Channa lucia/lucius z Sumatry(odlow)...

[Obrazek: P1020456.jpg]

[Obrazek: P1030169.jpg]

Cudowna mordeczka Heart
[Obrazek: P1030120.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Siemasz kojarze twoje channy z innego forum świetne rybska, myślę że kiedyś zagoszczą w moim zbiorniku
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(07-10-2011, 20:11 PM)leon19826 napisał(a): Siemasz kojarze twoje channy z innego forum świetne rybska, myślę że kiedyś zagoszczą w moim zbiorniku

Szukam wszedzie milosnikow tych ryb zeby powymieniac sie obserwacjami i spostrzezeniami wiec na pewno mnie gdzies widziales Wink
Zycze Ci zeby one kiedys u Ciebie zagoscily w baniaku Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zawsze marzyłem o tych rybach - jaki jest minimalny zbiornik dla parki danego gatunku i jak taki zbiornik powinien wyglądać ?

Ciekawe i zapewne bardzo inteligentne ryby, prawda?
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Bardzo ładne, ciekawe i mało poznane ryby.
Peterek,
Napisz coś o nich z własnego doświadczenia.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
No Panowie zaczynacie niebezpieczny temat Big Grin gdyz o tych rybach moge pisac,pisac i pisac...
A wiec po kolei...

W sklad rodziny Channidae wchodza channa,parachanna i eochanna.
Channa-te gatunki pochodza z Azji.
Parachanna-te natomiast z Afryki.
Eochanna-pierwszy i jedyny przedstawiciel eochanna byl to wymarly prehistoryczny wezoglow ze srodkowej epoki Eocenu zyjacy 40-48 milionow lat temu.
Ogolnie wezoglowy to takie dinozaury.

Jest w sumie ponad 30 gatunkow wezoglowow.
Zaczynajac od jakis 15cm do ponad 100cm.
Sa to gatunki tropikalne i subtropikalne.
Niektore wymagaja zimowania czyli tymczasowego obnizenia temperatury w baniaku.
Ryby te oddychaja powietrzem atmosferycznym oraz potrafia poruszac sie po ladzie za pomoca swoich pletw.W USA jest zakaz chodowli tych ryb gdyz zrobily one w tamtych wodach niezle spustoszenie.Mozna je kupic ale tylko jako ryby na obiad(zamrozone fileciki) Wink Sa podobno przepyszne i maja wlasciwosci lecznicze.
Nietrudno sie chyba domyslic ze to typowe drapiezniki.
W naturze zywia sie zaczynajac od kijanek,larw roznych owadow,owadami,zabami,skorupiakami,krewetkami,wezami,zolwiami,myszami,szczurami,rybami,innymi wezoglowami takze i te wieksze mniejszymi ptaszkami.

Co do hodowli tych ryb w akwariach:
Sa to ryby malo aktywne(wyjatek to channa pleurophthalma).
Mlode rybki sa jeszcze aktywne ale starsze wieksza czesc czasu lubia przybywac w swoich kryjowkach i zaczynaja plywac jak zglodnieja i jest pora karmienia.
Wiec niepotrzebuja duzych akwarii jak na swoje wymiary.
Raczej sa skazane na akwaria jednogatunkowe.Te bardziej spokojne mozna jeszcze trzymac z innymi rybami ale nie mniejszymi i mieszczacymi sie im do pyska.
Mniejsze gatunki mozna trzymac w akwariach o dlugosci 80cm a najwieksze to baniak lub lepiej basen musi miec kolo 300-400cm dlugosci-mowie oczywiscie o minimalnych wymiarach dla tych ryb i dla dobranej parki.
Zeby dobrac parke trzeba kupic kolo 6 mlodych sztuk i pozwolic im sie samemu dobrac.Jak sie dobierze juz parka reszte trzeba wylowic bo bedzie najprawdopodobniej zabita.
Akwarium musi miec szczelna pokrywe gdyz te ryby sa znane ze swoich ucieczek z akwa.Potrafia tez wysoko skakac.
Sa silne i naprawde inteligentne.Kazda szparka powinna byc dokladnie zatkana.
Co do pokarmu to ja daje swoim rybom prawie tylko martwy pokarm:
-rozne rodzaje mrozonek(dla mlodych chann)
-rozne filety z ryb
-mrozone krewetki i malze
-czasami kurczaczka tez dostana
A zywym pokarmem to karmie baaaardzo rzadko zeby ich nieprzyzwyczajac do zywca.Sa to muchy,cmy,pajaki,swierszcze i dzdzownice z ziemi.
Zywych ryb niedaje bo niechce przywlec jakiegos syfa z nimi.
Jak ktos chce karmic zywymi rybami to lepiej kupywac je z zaufanego zrodla lub po kwarantannie.
Co do wystroju akwa to channy lubia przytlumione swiatlo,rosliny,duzo kryjowek gdzie moga sie schowac i jakies rosliny plywajace na powierzchnie lub rosliny z dlugimi liscmi kladzacych sie na tafle wody dajace im cien gdzie odpoczywaja i w razie podplywania po powietrze czuja sie bezpieczniej.
Chodz ja na poczatku nic niemialem na przykrycie tafli wody i ryby podplywaly normalnie bez zadnego leku.Moze to niejest az takie konieczne jak inni o tym pisza.
To chyba na tyle jesli chodzi o podstawowe rzeczy o Channidae.
Mam nadzieje ze niezanudzilem Was Big Grin

Jesli ktos ma jakies pytania to prosze pytac smialo a na pewno odpisze i pomoge Cool
Tu sa moje filmy jak ktos chce zobaczyc moje malenstwa.To jest link do mojego kanalu i jest tam 5 filmikow.Milego ogladania Smile
http://www.youtube.com/user/69peterek?fe...ZsHw8BUXs8

W moim podpisie jest link do forum o tych rybach jesli one kogos zainteresuja to zapraszam Cool

Dodam jeszcze ze nastepny gatunek ktory u mnie zagosci to bedzie channa bankanensis.Tutaj jest usmiech mlodego osobnika kolo 13cm Big Grin
   





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Fajne gady Big Grin. Jak długo je masz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Rybska piękne.
Może i lepiej, że są tak mało dostępne, bo szkoda, by trafiły w niepowołane ręce. Smile
[Obrazek: all.png]
Osoby używające więcej niż trzech pytajników lub wykrzykników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
www.forumakwarystyka.eu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(10-10-2011, 21:50 PM)igor1996sa napisał(a): Fajne gady Big Grin. Jak długo je masz?

Witaj Smile
Niedlugo.W 2009r zakochalem sie w tych rybach i od tamtej pory zadne inne ryby dla mnie nieistnieja Wink
(10-10-2011, 22:14 PM)GrzesiekK napisał(a): Rybska piękne.
Może i lepiej, że są tak mało dostępne, bo szkoda, by trafiły w niepowołane ręce. Smile

Siema Smile
To niesa ryby dla wszystkich.Niekazdy potrafi przeznaczyc cale akwarium tylko dla parki tych ryb lub tylko dla 1 sztuki.Oczywiscie na poczatku kupuje sie kilka sztuk zeby sie dobrala parka a pozniej zostaje albo parka albo 1 bardzo agresywna sztuka ktora nic nietoleruje w akwa.
No i tez niesa to zbyt aktywne ryby i niektorzy akwarysci moga byc zawiedzeni ze pol dnia niewidza rybek bo sie chowaja Wink
Dlatego robi to z nich jeszcze bardziej ciekawe i oryginalne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A czym je karmisz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości