• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hydroponika - zielony filtr

Konstrukcja jest bardzo prosta Smile Wzorowałem się na tym co zrobił Misiak. W pokrywie zrobiona jest donica 58x17,8x9 (od boku, od frontu jest 16).
Zasilana jest z HMF zamkniętego w kasecie. W kasecie umieszczona jest pompa Hydor Pico Evolution 1200. Za kasetą jest trójnik - jedno wyjście idzie do deszczowni, która delikatnie porusza powierzchnię wody, z drugiej woda idzie do pokrywy. W hydro zrobiony jest jeden wlot na wąż 12 mm i dwa wyloty 12 mm (jeden odrobinę wyżej). W donicy umieszczone są przegródki, celem utrzymania w głównej części odpowiedniego poziomu wody (ok. 4 cm). Donica nie jest niczym zasypana - umieściłem w niej podpórki, na których stoją doniczki do uprawy wodnej. Zanurzone są na ok 2 cm. Doniczki wypełnione drobną lawą. Zmieściły mi się 4 doniczki (jakbym wziął mniejsze, mogłoby ich być więcej). W doniczkach umieszczone:
  • Peperomia kędzierzawa 'Rosso' 
  • Peperomia prostrata 'Pepperspot'
  • Peperomia tetraphylla 'Hope' 
  • Peperomia columella
  • Hoya carnosa 'Tricolor'
  • Chamaedorea elegans -palma koralowa

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witam
Chce zbudować u siebie nad 240l hydroponikę i zastanawia mnie czy można by w niej posadzić storczyki?
Ja z Żoną bardzo lubimy te kwiaty tylko czy mogą rosnąc w hydro?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(04-07-2019, 14:49 PM)P3ndr4k napisał(a): Witam
Chce zbudować u siebie nad 240l hydroponikę i zastanawia mnie czy można by w niej posadzić storczyki?
Ja z Żoną bardzo lubimy te kwiaty tylko czy mogą rosnąc w hydro?
Tak, po prostu połóż roślinę na warstwie keramzytu, jeden korzeń umieść końcówką w wodzie. W procesie aklimatyzacji może zgnić większość korzeni, ale roślina powinna wypuścić nowe. W te same doniczki możesz wsadzić miniaturowe odmiany paproci. 
W pracy, w akwarium na tylnym wzmocnieniu poziomym mam posadzone brzozy, hederę, mech i to co wyrosło z mchu. Wszystko puściło sobie korzenie do wody i rośnie jak głupie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Podepnę się pod temat. Skleiłem sobie hydroponikę i kupiłem keramzyt ogrodniczy. Niestety po 24h moczenia w ro, która miała ph 6,4 teraz jest 7,2. Ma ktoś sprawdzone źródło albo sposób na to żeby mi nie zatwardzał wody?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie mierz ph tylko kh
Ponadto to ma 6.8-7 A nie te wymysły 6.0 czy 4.5
Ogrodniczy zawsze będzie zatwardzal tak samo budowlany szukaj keramzytu do upraw hydroponicznych jest taki sklep w Krakowie Ale nie pamiętam nazwy
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Kh=4. Byłbym wdzięczny za nazwę sklepu bo wybieram się do Krakowa w najbliższych dniach to kupiłbym sobie ten keramzyt.

A co do pH ro to wychodzi mi na testach zooleka 6,4.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Po jakim czasie po nadaniu czy zostaną ta ro ?
Niestety pewno zaraz po nadaniu A chemi wody nie oszukasz
Kh4 wszystko ok Ale ile dałeś keramzytu A ile wody
Z keramzytem jest tak że trzeba testować bo są różne partie
I nikt ci nie poda konkretnego który nie zatwardza
A co do sklepu to nie pamiętam więc nie wspomnę sobie
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
https://sklep.hydroponika.pl/Granulaty_i...amzyt.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(13-05-2020, 15:58 PM)barttsw napisał(a): Po jakim czasie po nadaniu czy zostaną ta ro ?
Niestety pewno zaraz po nadaniu A chemi wody nie oszukasz
Kh4 wszystko ok Ale ile dałeś keramzytu A ile wody
Z keramzytem jest tak że trzeba testować bo są różne partie
I nikt ci nie poda konkretnego który nie zatwardza
A co do sklepu to nie pamiętam więc nie wspomnę sobie
Tak praktycznie po nadaniu. Dałem na dno małego wiadereczka keramzytu i przykryłem to ro. A nową partię keramzytu wezmę prawdopodobnie z tego sklepu co kolega Mimo wyżej podrzucił bo już pewna osoba mi polecała ten sklep. Dzięki.

Jednak będę musiał poszukać innego źródła keramzytu bo jak się okazało zamówiłem z tego sklepu, który jest wyżej podlinkowany tylko przez allegro. Chyba że dostałem jakiś pechowy ten keramzyt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pokaż mi jaka masz hydroponike ikole tam będzie koszykow bo może się okazać że będzie 1-2% w stosunku do wody i okaże się że nie podbije ci kh
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości