• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus Surinamensis ?

#31
Jak bys mogł zrobic lepsze zdjęcia ryb najlepiej kiedy mają humor pokazać pasy i zdjęcie płetwy ogonowej .
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Jak tylko uda mi się je zrobić to na pewno je wstawię . Zauważyłem też ,że pasy te dobrze widać w nocy przy zgaszonym świetle w akwaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Wciąż nie mogę uchwycić moich młodych ryb. Myślelem,że to abaliosy ale przyglądam się im i z ułożenie pasów tj y i dwa czarne pasy na końcu ciała przy płetwie ogonowej przekraczają średnice ryby i nie są jednolite jak u abaliosów!Wyglądają mi na dicrozostery!Ciekawi mnie tylko fakt dlaczego nie mają tego czarnego paska na pokrywie skrzelowej. Czy dicrozostery mogą ich nie mieć??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Na ulozenie pasow na ciele ryby nie zwracal bym az tak wielkiej uwagi , co ich nie wyklucza, u mnie dwa ostatnie pasy tez przekraczaja srednice ryby , jesli nie masz paska na skrzelach to nie masz Dicrozoster,a jaka jest plama na boku ryby? Mala? Widoczna, nie widoczna, duza,i jakie maja ulozenie kropek, paskow na pletwie ogonowej?
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Kropka jest mała i raz ją widać a czasem to są tylko same paski lub nic nie ma. Dolna końcówka pletwy jest czerwona.Paski na płetwie są pionowe naprzemiennie czerwone i niebieskie!i czy to coś Ci mówi czy szukać dalej cech??Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Paski na pletwie nie moga byc pionowe Smile sa w zdluz pletwy ogonowej czyli poziome ,paski, kropki lub paski pomieszane z kropkami, mowisz ze kropka na boku ryby jest mala, a dicrozoster czy abalios maja duze kropki mala moze wskazywac na altifrons .
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Wiem ale wrażenie jest jakby były pionowe.Dla porównania poziome paski mam u tapajosówSmile_U wszystkich dolna część pletwy ogonowej czyli jej obrzeża są czerwone .Część rybek na kropki niebieskie, jakby przezroczyste a jeszcze część paski, które pewnie z biegiem czasu się zmienią w kropki?W porównaniu do mlodych tapajosów te są smuklejsze i dłuższe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Bez zdjec to ciezko co kolwiek powiedziec .
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Zrobić zdjęcie tej rybie w akwa wrrrr nie możliwe!SadSorki ale tylko tak mi się udałoSad

kolejne fotki


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Nie potrzebnie je wyciagales i naraziles na mega stres ! I tak nic nie powiem bo ryby poprostu sa jeszcze za male , musisz dac im podrosnac .
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości