• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus Surinamensis ?

#11
Powiem szczerze , że też mnie to ciekawi Smile . W czwartym poście na pierwszym zdjęciu wydaje się , że drugi pas od ogona też jest dłuższy niż do linii bocznej .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Sądze że rozpoznać G.abalios można dzięki ułożeniu pasów na boku ryby i ułożeniu wzoru na płetwie ogonowej .

Jeśli chodzi o pasy to pas przechodzący przez kropke na boku , wygladający jak odwrócone Y z moich obserwacji mają tylko G.abalios i G.red head tapajos.
U moich zauważyłem takie samo ułożenie.

Chodzi o ten pas:

Wnorus pozwól że posluże sie twoim zdjęciem, któremu przypatrywałem sie milion razy Wink .
Popatrz na pas przechodzący przez kropke (odwrócone Y),zerknij też na płetwe ogonową od góry i dołu kropki,srodkiem lecą paski , swiecąca sie na zielono broda , czerwone linie wzdłuż ciała(które zaczynają pojawiać sie na moich rybach , wszystko mowi jedno "abalios" Wink 


Załączone pliki Miniatury
       
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
W skrócie to...rośniemy mamy sie dobrze i nabieramy kolorów , poki co nie mamy ochoty na amory Wink ale lubimy sie czasem poprzeganiać


Załączone pliki Miniatury
   
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Witam dziś też nabyłem surinamensis ,mają ok 4cm. Wkrótce wstawie zdjęcia to je porównamy bo jestem ciekawySmileSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Zapewne nie będą to surinamensis a jakies inne Geophagusy , sklepy używają nazwy surinamensis jak sami nie wiedzą co mają ,moje to G.abalios .

Czekam na fotki
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Witam. Chciałem pochwalić się moim nowym nabytkiem. Prawdopodobnie są to ryby z odłowu kupione w rooboo. Mam ich 6 sztuk w wielkości ok 4-5cm. Narazie tylko takie zdjęcia udalo mi się zrobićSmile


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Poobserwuję i poczekam co z nich wyrośnie! Te w moim wątku chyba są takie same jak twoje!Mógłbyś na nie spojrzeć??Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
W Panta maja true surinamensis pi 12 € Wink
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Wszyscy maja "true"a co do czego to nikt nie ma "true"tyle co ja sie naczytalem to nawet nikt nie wie jak prawdziwe dokladnie wygladaja Wink
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Nie potrzebnie zakladales nowy watek , trzeba bylo wsadzic w moj  , co do zdjec to sa za slabe by powiedziec cokolwiek a po drogie ryby za male , mnie najbardziej interesowalo by ulozenie paskow na boku ryby, kropka na boku ryby i pletwa ogonowa ktora ma na sobie kropki , paski a moze paski i kropki .
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości