• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus Surinamensis ?

#1
Witam,chciałem pokazać swój nowy nabytek ,a chodzi jak to zapewnia sprzedawca o Geophagus surinamensis
(dzikuski).Stadko składa się z 6 osobników jeszcze maluszków,rybki posiadam od paru dni i na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że to fajne bardzo ruchliwe rybki ,czas zweryfikuje czy faktycznie są to G.surinamensis.


Załączone pliki Miniatury
               
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Geophagusy rosną można powiedzieć że dość szybko,stadne śmiałe ryby ,powoli zaczynają sie drobne przepychanki największy osobnik, zapewne samiec rządzi całą grupką


Załączone pliki Miniatury
       
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
W sumie nic sie nie zmienilo ,Geophagusy rosna i maja sie dobrze, no i jak to  Geophagusy na ich prawdziwe piekno bede musial poczekac. 


Załączone pliki Miniatury
               
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ale już zaczynają się błyszczeć jak przystało na surinamoidy Smile Następne zdjęcia wrzuć za ponad miesiąc, to różnica będzie widoczna gołym okiem Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mam nadzieje ze moje obawy się nie sprawdza ,mam 5 Geophagusow i chyba mam 4 samce i 1 samice bo tylko tej jednej nie zaostrzaja się płetwy np płetwa grzbietowa,ta jedna ryba odstaje rozmiarowo od innych i nie jest tak masywna jak reszta.

Ps. Na 90% po konsultacjach posiadam Geophagus abalios .
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Faktycznie widać zarysy pasów za plamą boczną, więc to chyba nie będą surinamskie. Ale jeśli wyjdą im czarne kreski pod/na pokrywach skrzelowych to abaliosy też odpadają, a na fotce 1 i 2 z posta 4 coś tak jakby się czarnego zarysowuje. Poniżej wklejam rysunki porównacze ziemiojadów, które dostałem dzięki uprzejmości PiotrK'a (mam nadzieję że nie narusza to czyichś praw autorskich)
   
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wczoraj pojechałem do sklepu w którym kupiłem swoje Geophagusy, po rozmowie z facetem który sprowadza ryby do sklepu , dowiedziałem sie ze moje ryby przyjechały z Brazyli, więc już smiało moge powiedzieć że posiadam dzikie Geophagus abalios , wskazuje też na to układ pasków na boku ryby jak i umieszczenie kropek i pasków na płetwie ogonowej no i ta czerwona kropka na koncu ogona , ktorą widziałem u niektórych abaliosów.


Załączone pliki Miniatury
   
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Myślę , że mimo wszystko trzeba jeszcze poczekać . Abaliosy są chyba z Wenezueli/Kolumbii a nie z Brazylii . Ile mają obecnie centymetrów i co się stało z jednym osobnikiem ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
G.abalios są sprowadzane też z Brazyli , mysle że zostawie sobie 1% niepewności co do odmiany, obecnie mają około 8cm , jednego osobnika wykończyła dziurawica 
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości