• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Afrykańskie Wyzwanie, vol. 2 :)

#21
Obiecać nie mogę, ale na prawdę będę się starał być gotowy z bańką w połowie stycznia. 

A tak na marginesie. Zanim zabawa żywym się zacznie może zaczniemy na forum gromadzić informacje o rybie, biotopie, parametrach wody, dotychczasowych doświadczeniach, literaturze. Jak do tego podejść, czy trzymać w parach, tandemach, haremach no generalnie wszystko. Trzeba wyrównać poziom wiedzy (teorii). Jak wiadomo, praktyki i doświadczeń niczym się nie da zastąpić, ale przynajmniej początkujący unikną baboli już na starcie ( w tym i ja) Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Cześć, ciekawy pomysł. Aż żałuję, że to nie wiosna bo wtedy przyłączyłbym się chętnie. pzdr
Bolilol forever!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(26-11-2014, 19:37 PM)MatB napisał(a): Obiecać nie mogę, ale na prawdę będę się starał być gotowy z bańką w połowie stycznia. 

A tak na marginesie. Zanim zabawa żywym się zacznie może zaczniemy na forum gromadzić informacje o rybie, biotopie, parametrach wody, dotychczasowych doświadczeniach, literaturze. Jak do tego podejść, czy trzymać w parach, tandemach, haremach no generalnie wszystko. Trzeba wyrównać poziom wiedzy (teorii). Jak wiadomo, praktyki i doświadczeń niczym się nie da zastąpić, ale przynajmniej początkujący unikną baboli już na starcie ( w tym i ja) Smile

A mi się wydaje, że fajnie jak wystartujemy, i w czasie obserwacji bedziemy się tym wszystkim dzielić. Ja zacznę od grupki ryb i bede obserwował co dalej. Ale to jak ruszę bedą opisy.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
I nikt więcej? Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Hmm myślę o tym przy okazji ogarniania mojego mini fish roomu Smile, więc może jeden baniaczek zaadoptuje na afrykańskie wyzwanie Wink.
Będzie ustalony jakiś wspólny termin mniej więcej ?
Ja byłbym gotów na przełomie grudzień/styczeń.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Termin ustalimy jak będzie kilku chętnych. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Mam wolne 120l, RO i kupę korzeni, liści, szyszek etc. O ile uda się w mojej okolicy nabyć ryby to też się przyłączę.
--------
"Money is a thing that will be there when asked for. A good man is not so easily found." - Hagakure
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Mam już 3 dorosłe Nanochromis transvestitus - pływają w ogólnym.
Wyzwanie - to dać te rybki do nowego akwa ? - czy tez zakupić (skad?) kilka młodych sztuk i dać do nowego akwa (wg wskazan ok.50L) - w którym tylko najsilniejsza samiczka przeżyje?
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Novi, poczekaj cierpliwie aż coś ustalimy. Wink
Cytat:i dać do nowego akwa (wg wskazan ok.50L) - w którym tylko najsilniejsza samiczka przeżyje?
A to już najsłabszych osobników odłowić się nie da? Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Będę dziś na zakupach w Wawie i jak będą dostępne, to pewnie będę chciał kupić ryby. Ile tego? Stado młodych i czekać na dobranie się pary? Czy od razu celować w parkę i ewentualnie potem reagować? Akwa 60x30. 
I od razu pytanie, czy pokrywa jest konieczna? To raczej przydenne ryby a innych nie przewiduję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości