• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma gephyra

#11
Małe sprostowanie napisałem pasożyty a myślałem o bakteriach "wyhodowywanych nieumyślnie" podczas złego transportu mrożonek (mrożenie - rozmrażanie itp), na dodatek larwy komara czarnego mają zdolność gromadzenia w swoich ciałach różnych substancji toksycznych i generalnie nie przeszkadza im, a nawet nie szkodzi, przebywanie w wodach skażonych materiałami fenylowymi, ropopochodnymi i metalami ciężkimi. Mówił mi o tym znajomy, który jest biologiem w Sanepidzie i zajmuje się takimi sprawami... W każdym razie najgorsze podobno są larwy czarnego komara bo potrafią skumulować kilka razy więcej syfku niż ochotka czy wodzień (nie jest larwą komara, a owada z rzędu muchówek, ale to tak dla porównania)

Drugą sprawą jest że te robczki pochodzą w dużym stopniu z hodowli, bo raczej nikt nie gania z siatką po świecie i nie zwozi żywych larw za 1 zł, ale wiemy w jakim kraju żyjemy i do czego zdolni są "hodowcy"

 
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Cytat:myślałem o bakteriach "wyhodowywanych nieumyślnie" podczas złego transportu mrożonek (mrożenie - rozmrażanie itp),
To się niestety tyczy wszystkich mrożonek. :/
Cytat:W każdym razie najgorsze podobno są larwy czarnego komara bo potrafią skumulować kilka razy więcej syfku niż ochotka czy wodzień
Najgorsza jest ochotka, a przed nią jest jeszcze rurecznik. Ogólnie to organizmy bentosowe akumulują największą ilość syfu. Wodzień jest drapieżnikiem i ma najmniej kontaktu z osadami. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
coś udało się pstryknąć Smile    
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Zdjęcie wyszło zapipiście -oby takich więcej.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(05-02-2015, 22:47 PM)Qbek napisał(a): Z komarem to delikatnie bo można sobie trochę pasożytów przynieść do akwarium, a próbowałeś dawać im coś żywego żeby sobie pogoniły ? Może to im poprawi apetyt. Jeśli chodzi o suchy pokarm to tak jak napisał ziemian spirulina Smile
Trochę kolega sam sobie zaprzeczył komar nie ale coś żywego tak z tym żywym też można pasożyty przynieśćWink

Sorki nie zauważyłem sprostowaniaSmile 
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
W jakim litrażu trzymasz te rybki? Smile Można trzymać je w BW?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Tak, to ryby z BW. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości