• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Poecilia wingei "El Tigre"

#1
hej,

piękne ryby! Ten fenotyp został zebrany przez Philippe Voisin (FRA), w 2011 w rejonie Campoma Region - w strumieniu El Tigre

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ładne. Choć pomarudzę i powiem że przydała by się fotka z bliska Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Mam 5 młodocianych sztuk tej rybki od cypra. Jeden pewniak samczyk, który się wybarwia, trzy samiczki i jedna niewiadoma. Jak już przejdą kwarantannę to dam fotki. Ogólnie ciekawa i ruchliwa rybka....jak to gupik Tongue. Uwielbiają skruszone naturefood - każdy rodzaj. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Akwarium 25x25x30 kostka 
Woda kranówka
PH 7,5
GH 18

flora: Kabomba (chyba)
fauna : Poecilia Wingei "El Tigre" 2x3


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Widzę, że ładnie już się wybarwiły i masz dwa samce. Mnie niedawno przybyła nowa grupa do odstąpienia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Kuszące Smile
Naprawdę mi się podobają
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(16-11-2014, 22:59 PM)cypr napisał(a): Widzę, że ładnie już się wybarwiły i masz dwa samce. Mnie niedawno przybyła nowa grupa do odstąpienia.

Z dnia na dzień wyglądają coraz ładniej. Trochę się obawiałem czy z tej niewiadomej będzie samiec ale widać masz dobre oko.  Zrobiłem im taką małą mieszankę różnych pokarmów Naturefood i skruszyłem młotkiem Tongue Wpadają dosłownie w szał gdy im troszkę tego sypnę. Do tego drobny oczlik i artemia. Mam tylko problem z temperaturą, nie mogę zbić poniżej 27 C a nie mam grzałki w akwarium. Ogólnie strasznie aktywna i przesympatyczna rybka. Polecam innym. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Zdejmij pokrywę ,bo zapewne lampka tak konkretnie grzeje lub krócej świeć -sposobów trochę jest.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No właśnie najdziwniejsze jest to, że ja mam małą lampkę ledową, która tak się nie nagrzewa. Mam ciepło w mieszkaniu. Najpierw zdejmę pokrywę. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Spokojnie 27C nie jest źle, w ich naturalnym środowisku bywa więcej, lecz i tam w miesiącach "zimowych" temp spada do około 18-20C.
U Ciebie będą miały wieczne lato. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości