Odpowiedz 
Zdjęcia w nagłówkach kanałow RSS
02-11-2014, 01:05 AM
Post: #1
Zdjęcia w nagłówkach kanałow RSS
Cześć

W związku z tym ze jest to mój pierwszy post na forum to pozwólcie ze się przedstawię. Mam na imię Bogdan i jestem z wami od mniej więcej dwóch lat. Zaglądam na forum codziennie i już was trochę poznałem Smile. Do tej pory się nie ujawniałem z prozaicznego powodu...nie mam akwarium. Życie zmusiło mnie do emigracji i tutaj niestety nie mogę sobie na to pozwolić. Jak wrócę do kraju to na pewno zbiorniczek jakiś postawie. Na razie tak musi być.
No ale nie o tym miało być. Dlatego ze jako jeden z nielicznych (a może się mylę ?) korzystam z czytnika kanałów RSS, zauważyłem pewną przypadłość tego forum. Polega ona na tym ze jeżeli przeglądamy nagłówki postów w czytniku RSS (u mnie Thunderbird) to zdjęcia dołączone do posta z użyciem zewnętrznych serwisów hostujących są wyświetlane w podglądzie wiadomości. Chyba tak nie powinno być bo z założenia zdjęcia i inne załączniki są widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników. Nie dotyczy to zdjęć dodawanych jako załączniki. Być może dobrym pomysłem było by ograniczyć sekcje RSS na forum tylko dla zalogowanych userów ? Przy okazji zmienić adresy kanałów RSS bo niezalogowani i tak będą w dalszym ciągu mogli z tych kanałów korzystać. Oczywiście o zmianie adresów kanałów RSS trzeba by powiadomić na forum. Pisze o tym dlatego ze zdjęcia mogły by być "przywłaszczone" przez osoby nie związane z forum i bez zgody właściciela. No to chyba tyle. Postaram się częściej brać udział w dyskusjach Smile. Pewnie bardziej w jakichś ogólnych lub technicznych działach bo jak już wspomniałem nie mam akwa. No ale kilka lat temu miałem przez bardzo długi okres wiec jakieś tam doświadczenie posiadam to i może włączę się czasem do dyskusji o rybkach.

Pozdrawiam serdecznie
Bogdan

   

Właśnie tutaj mamy taki przypadek gdzie zdjęcie jest wstawione z zewnętrznego hostingu (pokazywarka.pl) i się wyświetla w czytniku RSS.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2014, 20:36 PM
Post: #2
RE: Zdjęcia w nagłówkach kanałow RSS
W naszym regulaminie jest określony bardzo wyraźnie sposób zamieszczania zdjęć w postach: jako załączniki. Linki do serwisów zewnętrznych są zabronione,  jednak nie jesteśmy w stanie wymusić na wszystkich stosowanie tego przepisu. Staramy się,  dajemy upomnienia i ostrzeżenia,  edukujemy... Liczymy, że z czasem user się nauczy, co wpłynie korzystnie na wszystkich Smile
Dzięki za te spostrzeżenia z Twojej strony - zawsze to cenna informacja.

Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe