Odpowiedz 
[684] Petenia splendida
15-05-2018, 20:28 PM
RE: [684] Petenia splendida
No to larwy kłębią się w dołku. Akwarium mam przedzielone pleksą. Sprzedam 4 pozostałe sztuki Petenia jak najpilniej

pozdrawiam
Marcin!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2018, 13:17 PM
Chciałem założyć gąbkę na wlot filtra, żeby pypci nie powciągało, ale dostałem po łapkach od samca [Obrazek: rolleyes.png]  Akwarium nadal przykryte ręcznikami, nadal nie można podejść bo agresja samca jest ogromna. Miota się przy szybie i atakuje wściekle co się da. Małe zaczynają uciekać z dołka, kłębią się i  nie sposób je policzyć. W sumie to mało ważne, ważne jest dla mnie, że są. Niby rozmnożenie Petenia nie jest problemem, ale po 2 latach i  4 próbach w ostatnim półroczu z nimi udało się i mi.

Informacje jakie znalazłem potwierdziły się- duża podmiana i idą. U mnie duża podmiana za 4 razem i podniesienie temperatury pozwoliły na oglądanie wielkiej ilości jaj oraz młode po wykluciu. Przy niższej niż 27*C obserwowałem tylko tańce i kopanie dołka. 
Może były za młode, może to nie był czas, może ciśnienie powietrza nie takie, może teraz dlatego, że wiosna... [Obrazek: rolleyes.png]

Dzisiaj mają 6 dzień, zacząłem karmić pyłem jeszcze jak miały żółtko i zastanawiam się nad przeniesieniem za kilka chwil do osobnego małego zbiornika, żeby mieć kontrolę nad pokarmem- w dużym jest to trudne do opanowania. 

Są i sobie zaczynają krótkimi skokami pływać- filmik ze szparki miedzy ręcznikami [Obrazek: rolleyes.png]

pozdrawiam
Marcin!
20-05-2018, 14:11 PM
Gratuluje. Ładnie to wygląda.
21-05-2018, 08:53 AM
(20-05-2018 14:11 PM)wet-aqua napisał(a):  Gratuluje. Ładnie to wygląda.
Film jakości nie ma, ale coś widać. Dziękuję za gratulacje Smile

pozdrawiam
Marcin!
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe