• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [684] Petenia splendida

#21
(09-08-2017, 20:48 PM)piotrK napisał(a): Bosko. Pisałem już o tym kiedyś, Rusty Wessel sądzi, że czerwona odmiana P. splendida wygląda w naturze identycznie jak pąki liściowe lilii wodnych. Na ile to prawda to nie wiem, ale tylko pokazuje, że to drapol z chaszczy/zarośli Smile

Twoje mają piękne mordeczki Okok
Faktycznie tak jest. Siedzą w cieniu, świetnie pod liśćmi się ustawiają, i są baaardzo spokojne- mieczyki pływają sobie z nimi spokojnie. Zaginęły raptem 2 szt.

No i... piękne są , to fakt. Dzięki Piotr
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Ryby już trochę są u mnie w akwarium po minął ponad rok jak przyjechały 5-6 cm pierdziele. Każda z nich przekroczyła 20 cm długości, łby mają coraz większe i stają się coraz bardziej masywne.

Nadal twierdzę, że to najspokojniejszy drapieżnik jakiego miałem w akwarium- no może nie będą zbyt długo z nimi pływały mieczyki jakie pływały przez 3 tygodnie i znikły, ale coś większego śmiało może być towarzyszem dla nich. Spokojne krówki jak C. pearsei jak najbardziej- świetnie im było razem.
Nadal są trochę kapryśne jeżeli chodzi o jedzenie- uwielbiają krewetki koktailowe, które właśnie mi się skończyły i chętniej pobierają jednak pokarm opadający, tonący ( sinking). Z granulatami nie ma problemu. Natomiast nie chcą jeść preparowanych i suszonych krewetek, larw jedwabników i mączników mimo wielu podejść z mojej strony. 
Cień jaki dają im nurzańce okazał się zbawienny, ryby widać cały praktycznie czas. Nie są gwiazdami przedniej szyby, ale pokazują się często. Wśród 6 szt. jakie posiadam są tylko drobne przepychanki i trącanie pyskami- świetnie mieć ich kilka w akwarium. Uważam, ze 6 to minimum. Niestety na więcej ( a nawet na tą ilość co ja posiadam) akwarium powinno być duuuuuże....Mimo, że nie są dużo pływającymi rybskami ( a może przy większym baniaku byłoby inaczej) rosną duże i przyspieszenie jakie mają przy ataku, czy strachu jest ogromne. Dodając do tego 25cm wielkości, które są jeszcze ułamkiem rozmiarów jakie potrafią osiągnąć w akwarium ( 40+ cm) to akwa 2m jakie posiadam to ...niestety pikuś
Rosną, są, cieszą oko i piękne mają same oko :


   

   

 Big Grin
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Wydaje mi się że takie drapieżniki z zasady nie będą zbyt dużo pływały - bo w naturze rzucały by się przez to w oczy. Nie zmienia to faktu że oczywiście nie zaszkodziłoby większe akwa, czego ci życzę Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(19-08-2017, 17:00 PM)piotrK napisał(a): Wydaje mi się że takie drapieżniki z zasady nie będą zbyt dużo pływały - bo w naturze rzucały by się przez to w oczy. Nie zmienia to faktu że oczywiście nie zaszkodziłoby większe akwa, czego ci życzę Smile

Tak, ale w większości baniaków w sieci i po rozmowach z ludźmi je posiadającymi okazuje się, że to dość aktywna ryba. Ale musi mieć miejsce Smile Nooo...u mnie  go nie mają odpowiednio dużo. Jakby się para dobrała, to zostałaby sama i byłoby ok
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
A to bym się nie spodziewał. Stawiaj te 3m Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(19-08-2017, 19:06 PM)piotrK napisał(a): A to bym się nie spodziewał. Stawiaj te 3m Wink

Czego byś się nie spodziewał? Pływania aktywnego po nich, czy dobrania się w parę? Wink
Plan był nawet na 4, ale spalił na panewce . Nie będzie póki co większego baniaka
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
No aktywnego pływania. Budowa na to nie wskazuje.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(19-08-2017, 19:45 PM)piotrK napisał(a): No aktywnego pływania. Budowa na to nie wskazuje.
Tak, masz rację i wiem o czym mówisz. Torpeda to nie jest z budowy i płetwy też nie takie Wink
Jednak potrafią pływać sporo. Tylko w tym baniaku to można zobaczyć tyle co nic Sad
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(19-08-2017, 19:15 PM)Marcin napisał(a): Plan był nawet na 4, ale spalił na panewce .

Jakbyś stołu w róg pokoju nie wstawił, to miałbyś miejsce na dłuższy zbiornik Wink Tongue Fakt, permanentny konflikt z żoną, który mógłby wyniknąć poprzez takie działanie, byłby nieciekawy, ale... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(21-08-2017, 13:17 PM)fazi_poz napisał(a):
(19-08-2017, 19:15 PM)Marcin napisał(a): Plan był nawet na 4, ale spalił na panewce .

Jakbyś stołu w róg pokoju nie wstawił, to miałbyś miejsce na dłuższy zbiornik Wink Tongue Fakt, permanentny konflikt z żoną, który mógłby wyniknąć poprzez takie działanie, byłby nieciekawy, ale... Big Grin

Tak miało być jak mówisz - właśnie tutaj gdzie stółWink  Tylko 4m x 0,6 m szerokości baniaka...
A konfliktu nie byłoby, bo jak stanąłby taki baniak to i tak tylko w porozumieniu, czyli za pozwoleniem  Smile To bardziej redukowanie czego się da obecnie w moich akwarystycznych zapędach. Pozostawienie tylko dużego ( albo niedużego) i też nie wiem jak długo
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości