• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [684] Petenia splendida

#11
Kilka sekund z ciemnicy :

pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Fajnie wyglądają. Jakie masz plany względem obsady?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(22-10-2015, 17:15 PM)piotrK napisał(a): Fajnie wyglądają. Jakie masz plany względem obsady?

Meeki, hartwegi i 4 pearsei muszą wyjechać i o to się staram. Ciasno się robi. Docelowo chciałbym parę pearsei, regani i parę czegoś jeszcze może
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Właśnie dlatego pytałem, że zrobiła się lekka konserwa. Trzecią parę też chyba musiałbyć "budować" od młodych ryb, bo jak do 2 dojrzałych par wpuścisz trzecią to mogą być wojny.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(22-10-2015, 17:20 PM)piotrK napisał(a): Właśnie dlatego pytałem, że zrobiła się lekka konserwa. Trzecią parę też chyba musiałbyć "budować" od młodych ryb, bo jak do 2 dojrzałych par wpuścisz trzecią to mogą być wojny.


Mam tego świadomość...na razie szukają nowego domu
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
           
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Gwiazdy dnia dzisiejszego w obiektywie "fotografa" amatora Petenia splendida Smile

   

   

   

   

   

   

   

   
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Póki co nadejszły zmiany w akwa....Podmiana wody po 3 tygodniach [Obrazek: oczko2.gif]

No dobra,żartowałem. Po długim namyśle i braku pozwolenia i możliwości na zbudowanie akwa dłuższego o przynajmniej 1m,  podjąłem decyzję o sprzedaży C. pearsei ( nic nowego, widać było chyba je tu i tam). Ogłoszenie na OLX powiesiłem i sobie wisiało od dość dawna z nikłym zainteresowaniem. Chętni byli z dalekich okolic Polski- słabo szło. Nie mniej jednak w poniedziałek mają wyjechać do nowego domu [Obrazek: smutny.gif] . Jest kupiec... Nie ukrywam, że zostałbym z nimi przez jakiś czas jeszcze, ale przedobrzyłem z moim myśleniem o wielkości akwarium dla nich- jest za małe. Napisałem to otwarcie również w swoim ostatnim artykule w MA. Moje akwarium byłoby "dobre" dla pary pearsei....Wtedy to dopiero miałbym szansę na rozmnożenie- chyba [Obrazek: usmiech2.gif]

No, ale zwiększyła się obsada. Wiem, wiem, za małe akwa a jeszcze pakuje do niego ;[Obrazek: oczko2.gif] Z racji tego, ze pearsei miały wyjechać przedwczoraj, wczoraj dzięki Koledze dotarły do mnie dwie kolejne ryby- Petenia splendida w rozmiarze 17-19 cm każda. Są mniejsze niż moje, bardziej blade ( ale podróż, nowe miejsce to może powoduje), ale są i będzie to akwarium jednogatunkowe. 6 szt. Petenia w akwarium  do chwili dobrania się pary, albo przerośnięcia akwarium ( no już przerosły...)
Dojdzie tylko delikatna zmiana aranżu- korzeń, gałązki, płaskie kamole i nie wiem co jeszcze [Obrazek: oczko2.gif]. Podejmę próbę posadzenia czegoś zielonego  ( jak urośnie, albo  przy moich 3x 10W [Obrazek: oczko2.gif])
Zrobienie zdjęć nowej dwójce Petenia splendida na razie jest trudne. Są nieufne i jeszcze trochę nieśmiałe. Reszta poza wczorajszym wieczorem, kiedy je wpuściłem przyjęła je dzisiaj do swojego grona i zaakceptowała. Wczoraj było stroszenie się, odchylanie pokryw skrzelowych i wywalania podgardla.


Te odrobię mniejsze i z poszarpanymi płetwami to nowe w akwa

   

   

   
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Po sprzedaży Pearsei już chyba faktyczne echo w akwarium. Petenia przestały za nimi tęsknić i mają się dobrze. Wrócił im apetyt, pływają, wkurzają się na aparat jak z nim podejdę  Smile Zielsko również ma swoją zasługę w zachowaniach obecnych- Petenia faktycznie lubi zacienione akweny, zielsko na powierzchni ( kurde jak szczupak w kapelonach siedzą w cieniu)  i nie jest to gwiazda przedniej szyby, choć znów witają mnie jak podejdę Big Grin Big Grin




   

   

   
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Bosko. Pisałem już o tym kiedyś, Rusty Wessel sądzi, że czerwona odmiana P. splendida wygląda w naturze identycznie jak pąki liściowe lilii wodnych. Na ile to prawda to nie wiem, ale tylko pokazuje, że to drapol z chaszczy/zarośli Smile

Twoje mają piękne mordeczki Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości