• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [684] Petenia splendida

#1
Na początku było zalanie i Rysiek...


Kiedy po nieudolnym czyszczeniu filtrów i zalaniu pokoju moje poprzednie akwarium 540L z BW Ameryki Południowej opuściło moje mieszkanie zaczął się rodzić nowy...remont oraz nowy baniak, choć odrobinę większy niż poprzedni. Negocjacje z domownikami pozwoliły na projekt oscylujący w okolicach 800L wody.
Od kilku lat z Ryśkiem toczymy dysputy akwarystyczne i jak wymyślił swój projekt CA to go wygwizdywałem i wyśmiewałem ( wie, o gustach się nie dyskutuje). Jednocześnie opowiadanie tego zapaleńca o tym co będzie miał, albo już ma zmuszają człowieka do utwierdzenia się w tym, czy to prawda. No i rok temu zacząłem zgłębiać to co do tej pory oprócz Thorichthys meeki, Priapella chamulae, mieczyków i molinezji nie było mi znane, a związane z CA. No i wpadłem Smile
Lubiąc duże ryby postawiłem na Cichlasoma pearsei, jako towarzyszące im T.meeki. Początkowo po kilka, docelowo jak się da. A da się niewiele, bo akwa ma...tyle co ma i poszaleć z nimi nie można.


Remont ruszył, poprawianie myśli technologicznej z lat 60/70 spowodowało weryfikację planów - Akwarium 230x70x60h się nie zmieści. skończyło się na 190x60x60h: szkoda, ale jest trochę więcej niż było. Przynajmniej dłużej.
Kąt gdzie mieściło się pierwsze założenie:


.jpg   kąt remont 1.JPG (Rozmiar: 33.14 KB / Pobrań: 1,715)
.jpg   kąt remont.JPG (Rozmiar: 34.26 KB / Pobrań: 1,708)


A po face lifting i przywiezieniu akwarium 190x60x60 i stelażu profil 3cm z sześcioma stopami poziomującymi od Przemka Wieczorka  trochę inaczej:


.jpg   puste akwa.JPG (Rozmiar: 29.62 KB / Pobrań: 1,708)


Tunning stelaża w moim wykonaniu, czyli biały stelaż mieć:

   

Następnie dokonaliśmy spławiania drewna:

   

Częścią inwestycji są rachunki za podłoże i matę pod szkłoSmile

   

stosowane przeze mnie od wielu lat- styropian, ewentualnie podkłady pod panele czasami karimata oraz piach ze żwirownie, osobiście płukany przeze mnie o granulacji  0-1mm

Zalane 27.07.2014 akwarium z lewitującymi korzeniami wyglądało jak wyglądało:


.jpeg   zalane.jpeg (Rozmiar: 6.59 KB / Pobrań: 1,698)

Później doszło czarne tło z brystolu i ryby na start- gupiki i kilka C.panda. Na właściwe musiałem poczekać. 

14.08.2014 odebrałem 8 szt. maluszków od arsika Artura Silickiego w Szczecinie. Ale pierdziele są małe- 3-4cm ryby są fajne Smile 
Jeszcze z gupikami:


.jpg   jeszcze z gupikami.JPG (Rozmiar: 48.9 KB / Pobrań: 1,705)

Samotny "koń" w toni:


.jpg   koń w toni.JPG (Rozmiar: 48.92 KB / Pobrań: 1,703)

Ten nie lubi innych i schował się w jaskini:


.jpg   jaskiniowiec.JPG (Rozmiar: 56.3 KB / Pobrań: 1,705)

Pierwszy dzień


Później dotarły 2-3 cm T.meeki z pulą silnych genów w ilości 7 szt:


.jpg   pierdziele meeki.JPG (Rozmiar: 60.4 KB / Pobrań: 1,697)

A na koniec moja przemożna chęć posiadania czegoś na górze :
Xiphophorus montezumae  w ilości dwóch par:


.jpg   m1.JPG (Rozmiar: 35.03 KB / Pobrań: 1,696)
.jpg   m2.JPG (Rozmiar: 42.74 KB / Pobrań: 1,699)
.jpg   m3.JPG (Rozmiar: 36.37 KB / Pobrań: 1,696)

Całość wygląda o tak: 


pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ładnie tę kilku miesięczną inwestycję, z toczącym się w tle wyścigiemWink, ująłeś w jednym poscieBig Grin Szkoda, że ja mam tak nie po drodze do CiebieSad, ale jak parsejki podrosną to wpadnę na 100%. Pozdrawiam. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Mieczyki są naprawdę świetne, piękna ryba.
Wiesz stary dla mnie wizualnie tło jednak by się przydało Wink


p.s Mekka faktycznie mała Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Rysio, no co Ty opowiadasz... Jak Mekka mała.  Będzie tam z kilkaset tysięcy luda jak nic... A w okresie ramadanu to i w miliony grubo idzie Wink
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(27-10-2014, 18:27 PM)Rysiek napisał(a): Wiesz stary dla mnie wizualnie tło jednak by się przydało Wink
p.s Mekka faktycznie mała Big Grin

Tło w jakim sensie? Fototapeta z nurzańcami? Czy jak? WinkSmileSmile

T. meeki maluśkie Smile A Mekka ma prawie 2 mln mieszkańców normalnie, a jak pielgrzymki ruszają to tak jak Martinezio mówi jeszcze więcej Smile
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zabawy światłem:



wieczorem połowa gaśnie:

pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Elegancko. Jakie masz tam światło? W sumie można by zedytować pierwszy post, żeby była informacja o całej technice, wedle szablonu.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Spać nie możesz stary 5.33 wstawiony post plus czas na napisanie i zrobienie siusiu, nie wspomnę o ząbkach.
Pewnie ok.5 już nie spałeś Tak
Zimna barwa niech zostanie przy tej aranżacji, ciepło zostaw sobie na A.południową jak zatęsknisz Big Grin
No i tło......widzę posłuchałeś dziadzi Wink od razu inaczej wszystko się prezentuję, jest podkreślone.

Nie myślałeś dać więcej badyli i gruzu ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(29-11-2014, 13:10 PM)piotrK napisał(a): Elegancko. Jakie masz tam światło? W sumie można by zedytować pierwszy post, żeby była informacja o całej technice, wedle szablonu.

Dzięki Piotr. Światła szukałem dość długo i dość długo bawiłem się barwami i ilością. Kiedy startowałem to poligon był i nic stałego. W chwili obecnej świecą 2 żarówki ledowe ( po 24 diody) po 4 W i 6500K. Rano startują dwie, przed południem gasną, koło 14:00 świecą się znów, koło 20:00 gaśnie pierwsza, po 22:00 ostatnia.

(29-11-2014, 15:54 PM)Rysiek napisał(a): Spać nie możesz stary 5.33 wstawiony post plus czas na napisanie i zrobienie siusiu, nie wspomnę o ząbkach.
Pewnie ok.5 już nie spałeś Tak
Zimna barwa niech zostanie przy tej aranżacji, ciepło zostaw sobie na A.południową jak zatęsknisz Big Grin
No i tło......widzę posłuchałeś dziadzi Wink od razu inaczej wszystko się prezentuję, jest podkreślone.

Nie myślałeś dać więcej badyli i gruzu ?

No właśnie nie spałem dość prędko. Od spania oczy gniją Rychu! Zimna barwa jak dziadzia mówił i jak pokazał w swoim akwarium Wink a tło niezmienione od początku...

Właśnie ten gruz i gałęzie mnie męczą jeszcze, czy nie dorzucić. Myślę nad tym od dłuższego czasu...Perasei są coraz śmielsze, oswajają się powoli chyba, bo już nie spindalają gdzie się da jak podejdę do akwa.
Posadziłbym V.gigantea i może coś na powierzchnię, ale jak posadzę trawę, to i na powierzchni będzie co trzeba Smile
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jako, ze samic X. montezumae się pozbyłem ( znikły i koniec) samce po tym, jak dostały na głowę i zaczęły pływać za T. meeki do akwa trafiły "zwykłe" samice mieczyka. Sytuacja się unormowała i wszystko pływa za tym co ma pływać Smile

pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości