• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [1400l] Vieja & co...new Apartament

#21
(29-10-2014, 19:16 PM) soltarus napisał(a): Baniak boski. Zgłoszę się pomęczyć Cię w swoim czasie odnośnie różnych trapiących mnie szczegółów Smile
Jakbyś postawił baniak na 2cm styropianie to problem poziomowania sam by się rozwiązał Smile


Jest tak że nie lubię styropianu, a przynajmniej nic białego pod akwarium....moje zboczenie.
W innym celu sprawdzi się na pewno np.za akwarium mam 4cm wolnego miejsca i jak znalazł, aby tam właśnie go dać.
Wiesz Solti być może jeszcze trochę się ułoży akwarium bo to co było mierzone to akurat na świeżo.Pod akwarium mam piankę 5mm....czarna.

(29-10-2014, 19:39 PM)Grehu napisał(a): Mnie nurtuje jedno. Jak się przygotowuje takie ogromne fragmenty drewna do akwarium?


U mnie zawsze wszystko przygotowywało się w akwarium.
Oczywiście zawsze starałem się pozyskać z dobrych i czystych miejsc np.torfowiska, łąki czyste nabrzeża lasu.

(29-10-2014, 20:24 PM)dzikakuna napisał(a):
(29-10-2014, 19:39 PM)Grehu napisał(a): Mnie nurtuje jedno. Jak się przygotowuje takie ogromne fragmenty drewna do akwarium?

Moczy się aż utoną Wink. Najlepiej żeby już tonęły i były bez kory(!). Na takie wielkie konary to każda beczka mała, trzeba by namaczać chyba gdzieś w stawiku, gliniance, sadzawce, zbiorniku lub basenie przeciwpożarowym.... każdy ma swoje takie miejsce.
Twoje Ryśku chyba są mokre? Bo będą tonąć do lipca.


Dokładnie...moczą się aż zatoną Smile   do lipca daj spokój nie wytrzymamBig Grin Raz tak miałem drewno z torfowiska Sosna bagienna ponad rok nie tonęła.

(29-10-2014, 20:48 PM)tatakuby napisał(a): Rysiu a mnie meczy jeszcze jedno Big Grin Czy z jakiegoś powodu dno jest dzielone? Tak sie zaleca przy takich bańkach? Czy tafla szkła szeroka na 80-ąt jest już sporo cięższa i trudniejsza w transporcie?


Dzieli się tylko w zasadzie z jednego powodu dla rozłożenia sił i naprężeń.Może być i z większej ilości kawałków nie przeszkadza.
Łatwiej jest złamać jedną dużą taflę niż dwie,trzy i więcej.

Waldek który kleił mi zbiornik ma prywatnie 350cm baniak na długości ma siedem kawałków szkła i gra.
Dwa jak piszesz przetransportowanie, wniesienie takiego kloca to czasami nie lada wyzwanie.
Ja mieszkam w bloku i dało radę tylko wejść z tym szkiełkiem dlatego że wcześniej zrobiłem sobie atrapę z kartonów podpartych wyrzuconymi przy remoncie listami przypodłogowymi. Dla zmierzenia ile da radę wycisnąć spokojnie na klatce schodowej.
Winda odpadła, bo za mała przydała się tylko na stelaże, sump,drewno do obudowy, akwarium na podmiany i na dno Smile i tak ok. 300kg szkła, stelaż i obudowę wycisnąłem z kolegą w 40min. Przypominam, że mieszkam na 7 pięterku..w mordę jeżaBig Grin ostatnie metry były jednak jak spartański bieg.

(29-10-2014, 21:03 PM)Marcin napisał(a): Moje korzenie pływają do pół roku , gdybym ich nie przycisnął to byłyby u góry. Najdłuższy badyl 160cm po spryskaniu wodą pod ciśnieniem wsadziłem do akwa. Nawet pleśnią nie obrósł Smile
Dno się dzieli, aby zmniejszyć naprężenia, a co za tym idzie wzmocnić baniak. Dzięki temu można wykorzystać cieńsze szkło do budowy baniaka mające właściwości sporo grubszego często.

U mnie pleśń się pojawiła ale i ona powoli znika.Przy Panaque miałbym wszystko poczyszczone. Cóż nie ten biotop....może innym razem Wink


Dopiero teraz powoli dochodzi do mnie ile się zrobiło przez te wakacje, jeszcze te upały które czasami dobijały na amen.
Czasami w biegu, czasami trochę nie trafiło się ze wszystkim tak jak by się chciało.Trzeba zaczynać od początku, ale większość została przemyślana i wyszło
jak chciałem.
Nie warto oszczędzać tym bardziej jak się nawet czasami za dużo nie ma na pewne cele. Warto później cieszyć się tym  co wykonało się dobrze i tak jak się chciało to najważniejsze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Dobra, dawaj lepiej zdjęcie całości, a nie tu pitu, pitu i ryb. Chcę widzieć w końcu całość, a nie pojedyncze zdjęcia Smile
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Gdzie kupiłeś piasek od Sibelco ? Do zakładu w Bukownie mam 20km ale nie chcą słyszeć o detalu, sprzedaż jedynie powyżej 1 tony i na firmę ;-(. Nie chcą również zdradzić kto u nich kupuje do dalszej odsprzedaży.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(31-10-2014, 09:07 AM)rudeboys napisał(a): Gdzie kupiłeś piasek od Sibelco ? Do zakładu w Bukownie mam 20km ale nie chcą słyszeć o detalu, sprzedaż jedynie powyżej 1 tony i na firmę ;-(. Nie chcą również zdradzić kto u nich kupuje do dalszej odsprzedaży.

Gdzie kupiłem z allegro Smile jakoś szukałem i szukałem, aż coś wyszukałem.
Wiem miałem to samo wszędzie 1 tona Sad

ale służę Wink     http://allegro.pl/piasek-do-piaskowania-...04253.html

spaw9@interia.pl

Pisz tam co i jak,ile.


Marcin

Cytat:Dobra, dawaj lepiej zdjęcie całości, a nie tu pitu, pitu i ryb. Chcę widzieć w końcu całość, a nie pojedyncze zdjęcia
Smile


Dobra powoli lecimy dalej.

Wkłady.

   

Trochę zaplecza nic nowego bo po co.Ma działać nie wyglądać.
Dojdzie może jeszcze biologia w postaci medium pływającym.

   


   

Pompka

   

Woda będzie przechodzić przez wkład sznurkowy,popularny w nazwie odkamieniacz Wink i węgiel.Filtracja z RO przy tym biotopie w zasadzie zbędna.Zainstaluję, ale raczej poczeka na inny raz.Obok pojemnik na podmianki.

   


Rzut na całość.
   



Na dno jak zawsze od lat daję pod największe kamienie podkłady z poliwęglanu.

   

   

Po kilku chwilach coś zaczęło wyłaniać.
Nie które kamienie są u mnie wiekowe Wink i są ze mną chyba już grubo ponad dekadę.

   

   

   


Wszystko powoli zaczyna wracać do normy.Przez 6 tyg bidulki siedziały w 350 lit ale warunki wodne były zapewnione na max'a cool Wink


   

Miejsca w nowym troszkę więcej.Korzenie jeszcze toną i stawienie ich delikatnie zmieni wygląd.

   

I jeszcze  jedno po tyg.od wpuszczenia dobytku jest tarło Paratheraps ale czy fenestratus czy hartwegi Huh sam już nie wiem.Samiec hartwegi okazał się samicą tak więc...jestem w .

Szpeców proszę o dokładniejsze ID
Pierwsza dama z przodu...wcześniejszy samiec Tongue
Za nią kolega który już raz wytarł się z inną samicą P.fenestratus.....chyba Smile

   

Samiec

   

   


Reszta może jutro...Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Wg mnie masz parę P. hartwegi.  A akwarium - boskie. Tylko te pnie póki co widać Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Pnie toną daj spokój Cool pójdą na dno z czasem chociaż kilka mogłoby zostać w zawieszeniu, bo tak wyglądają lepiej.
Tiaaaaa to co pływa czasami zagadką pozostaję dla samego właściciela.
Wygląda na to że i nie P.hartwegi tylko P.coatzcoalcos..........albo hehehe Big Grin i bądź mądry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
A jakieś tło w tyle będzie. Bo tak nie wiem czy to w szybie się odbija czy ta tapeta w spirale jest jako tło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Tak tło będzie w spirale to ostatni trend z Japonii.....odbija się Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Chyba też sobie takie chlasnę Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Dorzucam powoli resztę.


Zdj.z przed roku dokładnie z 15 października.
Mały smrodek Wink

   

   

   

Diabełek po tarle.Partnerkę łajza nie potraktował z należytym szacunkiem, trochę ją pobijał, ale z tego co dziś i wczoraj zaobserwowałem znowu między nimi zaczęło iskrzyć Smile

   


Na razie jakiś kawałek maty przysłania światło z lampy....likwidując efekt japońskiego tła w spirale J_okoBig Grin

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości