• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [1400l] Vieja & co...new Apartament

#11
Prawa strona na poziomicy mogłaby iść jeszcze chyba z 1-2mm do góry Wink
I tak z całości ostatnie zdjęcie jest najfajniejsze Big Grin
Jak regulowałeś poziom? stelaż ma sam w sobie regulację?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Rysiek widać nie uznaje kompromisów, to mi się podoba Smile
No i normalna lampa, nie żadne ledy ani świetlówki - też tak chcę !!!
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Heh Ryśku...Jak zawsze pełna profeska i dograne na tip top
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Łojciec powiem tak Wink masz rację, na całej długości tz.250cm akwarium schodzi mi ok.2.2,5mm ale nie przejmuję się tym.
Przód - tył mam w zasadzie idealnie odchylenie może ok.1mm
Stelaż stoi normalnie na gresie bez nóżek itpe.dałem aluminiowe podkładki
Do lepszego wyrównania poszły nawet ostrza nożyka i kawałki brzeszczota.
Nie widać tego tak więc mamy to w głębokim poważaniu, a zadanie swoje spełnia Wink

   


Tak Filipku nie ma żadnych rur od dwunastu lat jest wierny jak pies Pies hqi i tak chyba zostanie.Imho praktycznie najwierniejsze źródło światła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Baniak boski. Zgłoszę się pomęczyć Cię w swoim czasie odnośnie różnych trapiących mnie szczegółów Smile
Jakbyś postawił baniak na 2cm styropianie to problem poziomowania sam by się rozwiązał Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia. Podobają mi się bardzo takie prezentacje prac podczas tworzenia zbiorników
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Mnie nurtuje jedno. Jak się przygotowuje takie ogromne fragmenty drewna do akwarium?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(29-10-2014, 19:39 PM)Grehu napisał(a): Mnie nurtuje jedno. Jak się przygotowuje takie ogromne fragmenty drewna do akwarium?

Moczy się aż utoną Wink. Najlepiej żeby już tonęły i były bez kory(!). Na takie wielkie konary to każda beczka mała, trzeba by namaczać chyba gdzieś w stawiku, gliniance, sadzawce, zbiorniku lub basenie przeciwpożarowym.... każdy ma swoje takie miejsce.
Twoje Ryśku chyba są mokre? Bo będą tonąć do lipca.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Rysiu a mnie meczy jeszcze jedno Big Grin Czy z jakiegoś powodu dno jest dzielone? Tak sie zaleca przy takich bańkach? Czy tafla szkła szeroka na 80-ąt jest już sporo cięższa i trudniejsza w transporcie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Moje korzenie pływają do pół roku , gdybym ich nie przycisnął to byłyby u góry. Najdłuższy badyl 160cm po spryskaniu wodą pod ciśnieniem wsadziłem do akwa. Nawet pleśnią nie obrósł Smile
Dno się dzieli, aby zmniejszyć naprężenia, a co za tym idzie wzmocnić baniak. Dzięki temu można wykorzystać cieńsze szkło do budowy baniaka mające właściwości sporo grubszego często.
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości