• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus mirabilis

#11
Coś mi się zdaje , że moje maluchy chcą szybko wydorośleć Smile . Od wczoraj w zbiorniku było lekkie zamieszanie , jedna z ryb z mocno uwydatnioną brodawką płciową kamufluje się za kamieniem pod korzeniami i dopuszcza do siebie i tamto miejsce tylko jedną z pozostałych dziewięciu Smile . Dziś ewidentnie ''czegoś'' tam pilnuje . Niestety kryjówka , w której obecnie przebywa nie daje żadnych szans żeby potwierdzić iż poleciały sobie kulki .
Byłby to już kolejny przypadek tarła tego gatunku w tak młodym wieku Smile a wiadomo , że Geophagusy często potrzebują dość dużo czasu żeby przystąpić do rozmnażania .
Piotrek pewnie będzie wiedział ale osobiście wydaje mi się , że ten gatunek akurat pobiera do pyska dopiero wyklute larwy - zgadza się ?

Słaby filmik z sytuacji w okolicach kryjówki Smile


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Tak, to larwofilny ziemiojad, co ciekawe niektórzy podają, że to samiec zajmuje się inkubacją. Zaproś Reve do napisania na forum paru ciekawostek nt. tych ryb, bo ja specem bynajmniej nie jestem.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Samiec dzielnie broni miejscówki przed atakami innego , który ma chęć dowodzić w stadzie . Póki co samica zajmuje się inkubacją larw w pysku , zapewne jak podrosną to samiec przejmie pałeczkę lub cześć narybku . Przy tylu natrętach nie widziałem jeszcze żeby choć na chwilę wypuszczała młode za to śmiało pływa sobie z pełną gębą po całym zbiorniku Smile .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Poprosimy wideło Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Małe sprostowanie Smile . Domniemany samiec , który chciał zmienić rangę w stadzie okazał się wyrośniętą samiczka . Dość burzliwe zachowanie w krótkim czasie obserwacji ewidentnie mnie zmyliło . Druga z samiczek w odległości ok 20cm od kryjówki pierwszej poleciała w kulki z tym samym samcem Smile , podkreśla to haremowość gatunku .
Kiepskie foty bo jak wiadomo im bardziej nam zależy tym gorsze wychodzą Smile


   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Wow, przy takich rozmiarach ikra O maj gatIle DC Twoje mają ? Z tego co kojarzę to są z tego samego chowu od Revego. U siebie mam 10 tych ryb i wszystkie od jakiegoś czasu dostały takiego złotego(?) połysku. Macie zdjęcia tych ryb przy maksymalnych rozmiarach, bo nie wiem które są prawdziwe, już tyle oglądałem Wink Gratulacje, jak rybki podrosną to chętnie pozamieniam się jeśli Ci jakiejś płci będzie  brakować, u siebie planuje zostawić haremik 2:4. Jutro wrzucę fotki.. oczywiście jeśli mogę tu Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(01-12-2014, 21:31 PM)teddybear1916 napisał(a): Jutro wrzucę fotki.. oczywiście jeśli mogę tu Smile
Nawet powinieneś! Wink Na cichlidae.pl każdy hodowany przez użytkowników gatunek pielęgnicy ma swój własny temat, który bynajmniej nie jest na wyłączność tego, kto ów temat rozpoczął. Dzięki temu doświadczenia różnych akwarystów są zbierane w jednym miejscu.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Wrzucaj , wrzucaj . Moje mają tak myślę do 8cm , żółty kolor też widać Smile
Od wczoraj już dwie panie pływają z pełną gębą Smile .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Jakimś wirtuozem zdjęć nie jestem, musiałem z lampą bo bez jakość jest tragiczna.. Będę regularnie dodawać po kilka zdjęć, mało czasu ostatnio Sad            
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
No i stało się Big Grin Jajeczka na kamieniu, nie jest ich dużo ok 20 ( samica musiała powyjadać spleśniałe , bądź coś się do nich dobrało ) w każdym bądź razie jedna z rybek pilnuje ikry, druga się w ogóle nie interesuje, nawet nie mam pojęcia która to. Fotki jutro bo właśnie wyjeżdżam .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości