• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Electric Blue Jack Dempsey

#1
Jeszcze nie widzę tematu z tymi rybkami więc umieszczę mojego kolejnego domownika Electric Blue Jack Dempsey.Muszę tylko zagłębić się w temat dziedziczenia genu i mogę stwierdzić stanowczo że im większe ryby tym mniej kolorowe..młode są śliczne Wink
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Widzę, że podobają Ci się selekcjonowane ryby...
Mi czasem też, ale nie w tym kierunku- za bardzo kolorowe.

Niestety ich kolory odbijają się na kondycji płetw. Te zazwyczaj są albo zdeformowane, albo za długie, albo po prostu brzydkie.

Z tego co wspominał kiedyś Dator, to sprawa ma się tak jak w przypadku rozmnażania melanistycznych skalarów- nie należy tworzyć pary tej samej odmiany. Lepiej by jedna z ryb była o ubarwieniu dzikim.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Różne wersje słyszałem z tym rozmnażaniem,mam tylko dwie sztuki więc zobaczymy czy pójdę w tym kierunku.Jeśli chodzi o to czy lubię selekcjonowane..też wole naturę,ale po ostatnim armagedonie w akwa stwierdziłem że tym razem spróbuje tych mało popularnych i kontrowersyjnych,dlatego mam nadmiar niebieskiego od EBJD i Electric Blue Acara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wink 
Będę śledził Oklasky, proszę o częste wpisy bo ryba kontrowersyjna ale piękna i ciekawa. Dobrze by było żeby były często dodawane zdjęcia, aby zaobserwować opisywaną utratę ubarwienia.W jakim lokum mieszkają ? i jakie towarzystwo posiadają ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jeśli chodzi o lokum to mają tylko 200 litrów,pływają jak na razie z Electric Blue Acara i Cryptoheros sajica,miałem okazję obserwować je od małego i wyglądały jak na zdj podglądowym poniżej,niestety z czasem widać co się dzieje!

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Witam. Nie obraź się ale ta z drugiego zdjęcia wygląda lepiejSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Więc gdybyś uważnie czytał napisałem,że niestety z wiekiem jest coraz gorzej z kolorami,duże znaczenie może mieć odpowiednie oświetlenie,bo jedzenie dostają urozmaicone.Mam tylko dwie sztuki i sam nie wiem jeszcze czy to parka?!

   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ładne rybki chociaż trochę pociemniałySmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Rybki rosną,w między czasie zdobyłem ładnego samca,niestety chyba mam ich trzy i żadnej pani..

   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
samice sobie znajdz zwykla JD ii powinno to jakos sie procentowo rozlozyc tylko bedzie pry tym troche zabawy wyczytalem gdzies ze sie niera zdarza ze mlode rybki same sie oddzielaja ebjd od jd ii czasem sie tluka.... przegrywaja ebjd...
W kazdym razie jesli bedizesz kiedys  chowla narybek to sie pisze na mlode wywale wszystko co mam w akwa zeby miec takie cudenkaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości